POWRÓT

Opel Astra 1.8 140 koni opinia

Witam, szukam opinii na temat silnika Opla Astry 1.8 140 koni warto Astre z takim silnikiem kupić? Jakie są typowe usterki tego silnika na co zwracać uwagę przy kupnie? Słyszałem że silniki o mniejszej mocy biorą olej jak jest w tym modelu?

Aktualizacja 1
Nie planuje zakładać gazu, szukam samochodu z małym przebiegiem mam nadzieję że to będzie dobry zakup.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
CRAB

Brzezinska 298, Łódź

Dzień dobry
Jeśli chodzi o ten model samochodu to czasem pojawiają się jakieś bezsensowne błędy w sterownikach, a odnośnie silnika to standardowo wytrzymuje on 200 do 300 tyś km i nadaje się do remontu wszystko zależy o częstotliwości wymiany oleju i filtrów oraz ich jakości.

Porównaj ofert OC.

Quest Auto Serwis

ul. Antoniewska 46A, Warszawa

Jeśli nie planuje Pan w tym aucie LPG to jak najbardziej polecam ten silnik. Jeśli dba się o wymiany oleju to jedyne co w nim się psuje to cewki zapłonowe, termostaty i ciekną uszczelki chłodniczek oleju silnikowego. Jak się nie dba o olej to jeszcze zawory regulacyjne i koła układu zmiennych faz rozrządu. Przy LPG co 50000 kilometrów trzeba regulować luzy zaworowe co nie jest takie proste i tanie - wymaga wymiany całych popychaczy zaworowych. Astra do LPG tylko z silnikami Z14XEP i starszy Z18XE lub 2.0 turbo Z20LEL Z20LER Z20LEH ale tych ostatnich raczej nie da się kupić niezajechanych, no i w nich zawodna skrzynia 6 biegowa M32.


Porównaj ofert OC.

Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Wyszukaj warsztat