POWRÓT

Niskie ciśnienie mini one

Mini one 1.6 benzyna 2001r. Zostało oddane na wymianę oleju, nie sprawiało wcześniej żadnych problemów nic sie nie psuło chodzi dalej równo. Po wymianie oleju jest niskie cisnienie oleju na biegu jałowym chodzi równo,nie kopci , nie wydaje żadnych odgłosów spod maski . Po zapytaniu mechanika jaki wlał olej powiedział ze nie pamięta ale dobry, po czym przy pojawieniu sie problemu spuścił olej ten co dał i zalał nowym. Wnioskuje ze wlał zły olej , jakie przyczyny mogą być niskiego ciśnienia, auto stoi w garażu nie jeździ sie nim choć mechanik upierał sie że można tak jezdzić ale według mnie coś jest nie tak.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
ACW Group

Gajowa 7, Dębica

Wnioskuje iż pomiar ciśnienia nastąpił manometrem przystosowanym do tych celów. Ciśnienie oleju powinno mieścić się w granicach podanych przez producenta, natomiast istnieje możliwość spadku ciśnienia smarowania po zalaniu oleju innej klasy/ lepkości.
Proponuje sprawdzić u mechanika wartość ciśnienia a w razie niskiego wskazania zdemontować miskę olejową sprawdzić ssak oraz pompę oleju.
Nie zawsze przyczyna lezy w oleju, bardzo często to niepoprawna procedura wymiany jest przyczyna uszkodzenia.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.