POWRÓT

Opel astra 1998

Naprawa bez uzgodnienia kosztów

Witam,
oddałam do naprawy opla astrę 1.4 1998 z powodu gaśnięcia na bardzo niskich obrotach i palącej się kontrolki "check engine". Przed naprawą prosiłam wyraźnie o kontakt w sprawie kosztów naprawy. Po kilku dniach dostałam telefon, że przyczyną usterki jest zawór egr, którego wymiana będzie kosztować 700-900 zł, a za wymianę świec, końcówki rury wydechowej i jeszcze tam czegos facet chce 900 zł. Żadnej z tych napraw ze mną nie uzgodnił. Samochód jest wart jakieś 2000/3000 zł i cena naprawy jest dla mnie absurdalna. Co robić?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Auto Tęcza - Usługi Motoryzacyjne
Auto Tęcza | Auto Tęcza - Usługi Motoryzacyjne

Sosnowa 22, Ełk

Jeśli nie został Pani przedstawiony kosztorys, chociażby w formie kontaktu telefonicznego i prosiła Pani o kontakt przed naprawą, ma Pani absolutne prawo do odbioru samochodu i ewentualnie opłaty za diagnostykę / przegląd. W świetle prawa mechanik powinien wymontować stare części i przywrócić auto do stanu sprzed naprawy

MECHANIKA POJAZDOWA-MOTOCYKLOWA SLAWOMIR KNAPPE
Slawek | MECHANIKA POJAZDOWA-MOTOCYKLOWA SLAWOMIR KNAPPE

Kowalew ul.Koscielna 6, Kowalew

Niech wymontuje nowe części jeśli założył doprowadzi auto do stanu w jaki dostał. Ewentualnie zapłaci Pani za diagnozę i niech Pani odbierze auto. Ma Pani takie prawo. A za EGR to słono sobie liczy.

Serwis Samochodowy Krzysztof Lasoń
Serwis Samochodowy Krzysztof Lasoń | Serwis Samochodowy Krzysztof Lasoń

Aleja Kołłątaja 97, Będzin

Takie sprawy najlepiej załatwić polubownie, bo z treści Pani wpisu wynika, że mamy do czynienia ze "słowem" przeciwko "słowu". Napisała Pani "Po kilku dniach dostałam telefon, że przyczyną usterki jest zawór egr, którego wymiana będzie kosztować 700-900 zł...."
I w tym momencie można było podjąć rozmowę - tak zgadzam się bądź szukamy innego rozwiązania. Zawory EGR mają różne ceny (w zależności od producenta), można też zastosować używany, bądź go zaślepić. Ta ostatnia metoda niestety nie jest zgodna z "prawem", ale warsztaty praktykują tego typu usługi.
Teraz niestety trzeba sprawę jakoś załatwić, a najlepsza metoda będzie polubowna, satysfakcjonująca 2 strony, zanim ruszy się machinę prawną.

AUTO-SERWIS Michał Mazur
UMÓW WIZYTĘ
Michał | AUTO-SERWIS Michał Mazur

Wyzwolenia 122D , Bydgoszcz

Jeżeli nie było kontaktu ze strony warsztatu niech wymontuja czesci i przywroca do stanu przed naprawa. Jeżeli nie dogada sie pan to poprostu do prawnika

Mobilny Serwis PAT-Adam Szafrański,mechanik mobilny,warsztat
Adam | Mobilny Serwis PAT-Adam Szafrański,mechanik mobilny,warsztat

Młynarska 11, Ozorowice

Niech wymontowuje nowe części i oddaje auto.Zawsze można odebrać auto ze stróżami prawa.

BOSCH - SERVICE BS CARBELGIUM
UMÓW WIZYTĘ
Daniel Ptasiński | BOSCH - SERVICE BS CARBELGIUM

Zaborze, ul. Chemików 50, Oświęcim

Napisał Pan cytuję "że przyczyną usterki jest zawór egr, którego wymiana będzie kosztować 700-900 zł" wiec kantak był, wycena naprawy jest, pozostało Panu podjąć decyzję czy naprawiać czy nie.

Co innego gdyby była sytuacja że po kilku dniach zadzwonił i powiedział usterki takie wymieniłem to i to do zapłaty tyle.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI