POWRÓT

Kontrola napędu

Witam
Mam taki sam problem, jak ktoś tu opisał, ale nikt nie dał odpowiedzi.poniżej treść. Czy jest ktoś kto coś wie w tym temacie?
Witam mam jeep cherokee trailhawk 2014 3,2 272KM problem wyskakuje po przejechaniu jakiegoś dystansu
wydaje mi się że w momencie jak się zagrzeje zaświeca się kontrolka check engine i wyskakuje komunikat zleć kontrole napędu wtedy traci moc wsteczny praktycznie nie działa tylko słychać świst natomiast do przodu nie może ruszyć a jak już ruszy to mam wrażenie że nie zmienia biegów niema mocy i nawet jak wciskam w podłogę gaz to jedzie 30km. Problem ustępuje w momencie kiedy gaszę silnik i odpalam na nowo czasem chyta odrazu a czasem muszę to powtórzyć kilka krotnie rzeby zniknął komunikat zleć kontrole napędu i wtedy moc wraca ale nadal świeci kontrolka silnika. Kontrolka silnika gasnie dopiero jeśli auto stoi dłuższy czas i ostygnie. W serwisie jeepa diagnosta stwierdził że powodem jest spadek ciśnienia w skrzyni ale nie wie czemu tak się dzieje bo niema żadnych wycieków. I trzeba rozbierać skrzynie ale nie polecą tego robić. Poradźcie co robić.
Dodam tylko ze miałem też problem z akumulatorem , padł mi i wymieniłem na nowy ale nadal komputer w samochodzie nie pokazuje prawidłowego napięcia( przed padnięciem pokazywało 14,4 a jak padł to pokazywało 13,7) teraz po wymianie na nowy pokazuje nadal 13,7 mimo że pali super.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.

Porównaj ofert OC.

Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Wyszukaj warsztat