POWRÓT

Opel insignia 2.0 cdti 131KM

Głośne klekotanie silnika podczas ciepłych dni

Problem występuje gdy temp. na dworze wynosi powyżej 20 stopni. Silnik zaczyna głośno klekotać, ale po rozgrzaniu się hałas ucicha. Po podpięciu pod komputer nie pokazuje żadnych błędów. Czyszczenie EGR, przepustnicy i przepływomierza dało efekt na 2-3 tygodnie. Na biegu jałowym widać delikatne wahania obrotów. Czasami zatelepie silnikiem w rytm tego klekotania. Jakieś sugestie co jeszcze mogę sprawdzić?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
AUTO-BACHUS
Kamil | AUTO-BACHUS

Jana Sobieskiego 12, Józefów

EGR oraz czyszczenie przeplywomierza i poprawa pracy może być tutaj zbiegiem okoliczności. W przypadku zatelepania silnikiem oraz wahania obrotów skupilbym się tutaj na badaniu prawidłowośći ciśnienia paliwa na listwie common rail. Nie należy opierać się na samej diagnozie kodów błędów gdyż błąd aby się pojawił, parametr pracy silnika musi przekroczyć pewną granicę. Proszę skupić się na regulatorze ciśnienia paliwa. Jest on zamontowany na pompie wysokiego ciśnienia lub na samej szynie common rail. Powodując chwilowy spadek ciśnienia lub jego wzrost mogą przy tym odzywać się same klekoczące wtryskiwacze. Pragnę podkreślić , iż jest to tylko moje wstępne przypuszczenie i nie należy się tym sugerować bez konkretnych badań. Tego typu usterki są bardzo trudne do znalezienia oraz większość warsztatów nie chętnie podejmuje się takich diagnoz.

Pozdrawiam

Kamil Pabich

Auto-Stan Tychy
Fabian | Auto-Stan Tychy

Łęgowa 11, Tychy

Objaw bardzo dobrze pasuje do zaburzeń w regulacji ciśnienia common rail. Polecam umówić się do zaufanego warsztatu samochodowego na diagnostykę. Na początku polecam sprawdzić czy wskazania czujnika ciśnienia paliwa są prawidłowe a w drugiej kolejności zawór regulacji ciśnienia common rail.

AUTO SERWIS SARNA
Kuba | AUTO SERWIS SARNA

UL.WOJSKA POLSKIEGO 48A, ORZESZE

Witam proponuję sprawdzić ciśnienie oleju,tevsilniku mają właśnie taką wade wraz z olejem zaciąga powietrze co powoduje niedobór ę górnych partiach silnika (popychacze) pozdrawiam


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI