POWRÓT

Ford Focus MKIII 2012 rok

Drgania silnika

Jestem użytkownikiem auta Ford Focus MKIII (ecoboost 1.6) z 2011 roku. Od mniej więcej pół roku zacząłem wyczuwać na karoserii auta i kierownicy drgania (na biegu jałowym i w trakcie jazdy) przy jednoczesnym zwiększonym hałasie - "buczeniu" ze strony silnika. Zaznaczam że auto nie straciło na mocy i zachowuje się tak jak dawniej. Dolegliwość drgań zmniejsza się po kilkunastu minutach jazdy jednak "buczenie" pozostaje również przy hamowaniu silnikiem Objaw drgań zwiększa się również po włączeniu klimatyzacji. W ASO poinformowano mnie że może to być wina jakiejś klapki w turbinie i zaproponowano wymianę całej turbiny za około 5000 zł. Nie wiem czy to dobra droga do naprawy tym bardziej 7-letnie że auto ma przejechane 6000 km.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ
ANDRZEJ | Mobilna autodiagnostyka komputerowa

śródmiescie, Wałbrzych

Trzeba to skonfrontować w innym warsztacie.Regenerowana turbina 800 zl.Nowa w hurtowni 2400 zl.Lepiej udac sie do innego warsztatu nie ASO

CARMAX Profi Auto Serwis
UMÓW WIZYTĘ
Jarek | CARMAX Profi Auto Serwis

ul. Rolna 8, Kielce

Witam! Trzeba by dokładnie obsłuchać silnik. Jeżeli na mocy nie stracił to raczej nie ma problemów z turbiną. Bardziej stawiał bym na nieszczelność na stronie dolotowej od kolektora do filtra powietrza. To by dawało objawy buczenia i nierównej pracy na wolnych obrotach.
Jak coś to proszę dzwonić 796 566 577
chętnie pomogę.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI