POWRÓT

Drgania silnika

Jestem użytkownikiem auta Ford Focus MKIII (ecoboost 1.6) z 2011 roku. Od mniej więcej pół roku zacząłem wyczuwać na karoserii auta i kierownicy drgania (na biegu jałowym i w trakcie jazdy) przy jednoczesnym zwiększonym hałasie - "buczeniu" ze strony silnika. Zaznaczam że auto nie straciło na mocy i zachowuje się tak jak dawniej. Dolegliwość drgań zmniejsza się po kilkunastu minutach jazdy jednak "buczenie" pozostaje również przy hamowaniu silnikiem Objaw drgań zwiększa się również po włączeniu klimatyzacji. W ASO poinformowano mnie że może to być wina jakiejś klapki w turbinie i zaproponowano wymianę całej turbiny za około 5000 zł. Nie wiem czy to dobra droga do naprawy tym bardziej 7-letnie że auto ma przejechane 6000 km.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ

śródmiescie, Wałbrzych

Trzeba to skonfrontować w innym warsztacie.Regenerowana turbina 800 zl.Nowa w hurtowni 2400 zl.Lepiej udac sie do innego warsztatu nie ASO

CARMAX Profi Auto Serwis
UMÓW WIZYTĘ

ul. Rolna 8, Kielce

Witam! Trzeba by dokładnie obsłuchać silnik. Jeżeli na mocy nie stracił to raczej nie ma problemów z turbiną. Bardziej stawiał bym na nieszczelność na stronie dolotowej od kolektora do filtra powietrza. To by dawało objawy buczenia i nierównej pracy na wolnych obrotach.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Darmowa porada mechanika