POWRÓT

Drgania na wolnych obrotach

Witam,
Na wolnych obrotach (oczekiwanie na światłach itp) drży kierownica i kabina. Jeden mechanik stwierdził, że poduszki są ok, ale te drgania są uciążliwe. Zaznaczę, że jak dodam lekko gazu to drgania ustępują. Co może być powodem?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Radical Garage
UMÓW WIZYTĘ

Grunwaldzka 33A, Łódź

Jeżeli poduszki silnika faktycznie są w porządku, to należałoby sprawdzić parametry pracy samego silnika, być może są one delikatnie zaburzone, co podczas małego obciążenia (wolne obroty) nadmiernie daje o sobie znać. Powodów może byc wiele, od najprostszych takich jak "lewe powietrze" a skończywszy na poważniejszych na przykład przestawionym rozrządzie.
Proszę zwrócić uwagę czy samochód nie spała nadmiernych ilości paliwa lub czy odczuwalny jest spadek mocy przy mocniejszym przyśpieszaniu.
Takie informacje mogą przydać podczas diagnostyki ktokolwiek będzie ją robił.
W razie czego proszę pisać lub dzwonić.
Pozdrawiam.
Radical Garage

AutoCar FPHU

Widawska 3 , Łódz

najpier sprawdzic prosze czy pali na wszystkie cylindry a potem poduszki moze nie jest zerwana ale zle zalozona i dotyka obudowy

Auto Serwis K-DEV AUTO S.C. P.KOWNER, P. STĘPIEŃ
UMÓW WIZYTĘ

Szczecińska 55, Łódź

Drgania jeśli silnik pracuje równo, nie ma np wypadania zapłonu to mogą pochodzić od poduszek silnika i skrzyni , ich montażu lub układu wydechowego jego montażu też, zawieszenia tego elementu. Może wózek rama nośna jest podgięta...


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Darmowa porada mechanika