POWRÓT

dpf wypalanie

Witam, wyskoczyl mi komunikat w fordzie kuga "gusto mechanik" , i po przejechaniu 8 km smierdzialo spalinami, co znaczy ten komunikat? ze wypalaly sie czastki spalin przez dpf??

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Stalesia-moto
UMÓW WIZYTĘ

ul. Mariana Domagały 19, Kraków

Witam Proszę przestawić język na wyświetlaczu na polski lub jeśli go niema to na angielski , tak mogę się tylko domyślać ,że chodzi o udaj się do serwisu, Ford nie informuje o procesie wypalania dpf

Bosch Service Gładysek

al. Bora-Komorowskiego 11, Kraków

Troszkę ciężko stwierdzić czy coś jest nie tak po tym wpisie, nie ma też informacji czy spalinami śmierdziało wewnątrz auta czy na zewnątrz po zatrzymaniu. Filtr DPF wypala się średnio co 600-800 km w temp ok 650C i jest to praktycznie niezauważalne dla użytkownika. Auto ma 11 lat i filtr ma prawo być już zapchany popiołem ( który powstaje po każdym procesie wypalania sadzy i się kumuluje ). Po takim czasie zalecana jest wymiana filtra DPF niestety dość kosztowna lub czyszczenie takiego filtra w czym nasza firma się specjalizuje. Jezeli filtr jest zapchany popiołem regeneracja odbywa się dość często lub wogóle jeśli już jest całkowicie zapchany i sterownik wyświetla wtedy błąd wzywający klienta do serwisu.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Darmowa porada mechanika