POWRÓT

Ford Cougar 2.5 V6 1998 rok

czy zmiana filtra na K&N ma sens?

Witam, czy jest sens zakupić wkład filtra powietrza firmy K&N lub JR? Jest to dużo droższe, ale może na dłuższa metę opłacalne? Mógłby się ktoś wypowiedzieć? Pozdrawiam

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
CYRA Garage .:: Auto Serwis & SPA ::.
Cyryl | CYRA Garage .:: Auto Serwis & SPA ::.

Jesienna 77, Kutno

Witam,
Wkłady K&N, maja lepszą przepustowośc powietrza, są wykonane z lepszych materiałów, do silnika V6 jak najbardziej ma sens założenie takiego wkładu. Nie opłacalne było kupienie takiego wkładu do mniejszego i nie "sportowego" silnika :)

Mechanika pojazdowa
Piotr | Mechanika pojazdowa

Albigowa 206 A, Albigowa

Warto nadmienić, że K&N już nie trzeba regularnie wymieniać, ale trzeba często myć i nasączać przeznaczonymi do tego środkami.

Mechanika Pojazdowa Kazimierski
Robert Kazimierski | Mechanika Pojazdowa Kazimierski

ul. Armii Poznań 40a, Luboń

Sam wkład filtra ma lepszą przepustowość powietrza, ale ma to sens kiedy silnik po modyfikacji ma większe zapotrzebowanie na powietrze. Filtr ma zdecydowanie wyższą cenę, pomimo że nie trzeba go wymieniać to niestety konieczne jest czyszczenie tego filtra częściej niż wymiana tradycyjnego filtra powietrza co wiąże się z wydatkami ponieważ stosuje się w tym celu specjalne środki do czyszczenia i do "natłuszczania". Po każdym czyszczeniu należy na filtr nanieść odpowiedni preparat, którego zadaniem jest wychwytywanie drobnych cząsteczek pyłu, kurzu itp.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI