POWRÓT

Peugeot 306 hatchback 1.4 benzyna, rocznik 1996

Czy to problem z uszczelkami pod głowicą?

Posiadam Peugeota 306 hatchback, 1.4 benzyna, rocznik 1996. Jak do tej pory nie miałam zbyt wielu problemów z moim autem, ale od 2 m-cy muszę co 2-3 tygodnie uzupełniać poziom oleju silnikowego. Nie zauważyłam wycieku oleju, bo sprawdzam co rano na parkingu czy nie ma plam po moim aucie. Zauważyłam natomiast po podniesieniu maski, że silnik jest mokry od oleju. Początkowo myślałam, że olej dostaje się do komory spalania, ale chyba nie, bo nie widać ani nie czuć tego w spalinach. Nie wiem co może być przyczyną takiego stanu i czy naprawa jest bardzo kosztowna?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Mobilny Serwis PAT-Adam Szafrański,mechanik mobilny,warsztat
Adam | Mobilny Serwis PAT-Adam Szafrański,mechanik mobilny,warsztat

Młynarska 11, Ozorowice

Witam wyciek może być pod pokrywą zaworów(uszczelka)sprawdzić korek wlewu oleju,ciężko stwierdzić nie widząc auta.Podjechać do warsztatu niech znajdą wyciek.

Przyjazny Warsztat Auto Serwis Marek Moszko
Marek | Przyjazny Warsztat Auto Serwis Marek Moszko

ul. Spacerowa 26, Tarnów

Proszę zacząć od bezpiecznego umycia okolic wycieku i weryfikacji - najlepiej przez serwis samochodowy. Miejsc wycieku może być wiele.

Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ
Rafał | Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''

F. Philipsa 8, Piła

niestety, ocena problemu na opis jest trudna, być może olej leci tylko podczas jazdy, więc silnik będzie mokry, ale już pod autem plama może nie wystąpić, trzeba zacząć od umycia silnika - czasem myjnie samochodowe świadczą takie usługi , następnie trzeba obserwować pojawianie się wycieku, należy ocenić miejsce, jak i wielkość wycieku, skalkulować to z ilością dolewanego oleju - to da odpowiedź czy problemem jest sam wyciek, czy też jest problem jednak z braniem oleju przez silnik


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI