POWRÓT

suzuki grand vitara 2.0 benzyna 2006 rok

Czy mam rozrząd na łańcuchu? 2.0 benzyna 2006 rok Grand Vitara

Witam, kupiłem niedawno suzuki grand vitare 2 litry benzyna 2006 rok i podobno jest tam rozrząd na łańcuchu. Mógłby ktoś to potwierdzić? Takiego rozrządu się nie wymienia?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Euromaster KORCH
Paweł Imiełowski | Euromaster KORCH

Trakt Brzeski 66, Warszawa

Witam, jesli to jest wersja 140 KM to potwierdzam że jest tam łańcuch.
Łańcuchy rozrządu z założenia się nie wymienia i nie mają one ustalonych interwałów wymiany. Natomiast w praktyce są sytuacje kiedy należy go wymienić. np. głośna praca. Bywa że łańcuch się wyciąga i wtedy także będzie go słychać. Mogą być problemy z rozruchem. Jeśli nie widać niepokojących objawów o których napisałem to powinno być wszystko w porządku.
Natomiast co do interwału tak dla pewności proszę zadzwonić do Suzuki z przygotowanym nr vin i potwierdzić czy nie przewiduje się wymiany po jakimś przebiegu. Można też zapytać przy okazji czy dany model nie podlegał jakimś akcją serwisowym ze względu na wady fabryczne. A to dlatego że kiedyś w samochodach osobowych łańcuch były dożywotnie a obecnie ze względu na niższą jakość materiałów spotyka się sytuacje kiedy trzeba je wymienić i bardzo często kiedy samochód był serwisowany w aso producent bierze koszty wymiany na siebie.
pozdrawiam
Paweł Imiełowski

Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ
Rafał | Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''

F. Philipsa 8, Piła

witam - rozrząd jest na łańcuchu - a wymienia się go jak najbardziej i to dość często , niestety w GW łańcuch ten jest dość długi i cienki , problemy są nagminne, proszę przestrzegać jakości i poziomu oleju, - bo te silniki zwłaszcza przy szybkiej jeździe lubią brać olej i częstym problemem jest zbyt niski poziom oleju w silniku jeśli właściciel tego nie pilnuje , to skutkuje problemami z napinaczem łańcucha który jest ciśnieniowy , i w efekcie doprowadza to do nawet bardzo szybkiego zuzycia/wyciągnięcia łańcucha, a dalej uszkodzenia ślizgów , wyłamania zębów i zerwania łańcucha , Pierwsze objawy problemu - to po odpaleniu zimnego silnika - ostry metaliczny terkot dobiegający z przodu silnika, a zanikający po kilkunastu sekundach po odpaleniu

FPHU Sabina Luzeńczyk
DoradcaRobert | FPHU Sabina Luzeńczyk

Czechosłowacka 38, Łódź

silnik benzynowy to konstrukcja japońska. Prawdopodobnie jest tam pasek rozrządu przy silniku 2.0 rhz i 2.0 rhw. 100% pewność daje nam wizerunek układu rozrządu. Jeśli jest osłona plastikowa po stronie pasków(rozrządu i napędu osprzętu silnika czyli wielo klinowych ) to jest pasek. Jeżeli jest zintegrowany z blokiem i głowicą sinika osłoną żeliwną to jest nie wymienny łańcuch. UWAGA spotkałem się z przypadkiem toyoty w której budowa przypominała układ łańcucha i mechanicy nie wymieniali paska aż do 220 tyś km!. Klient pierwszy raz od 17 lat dowiedział się że ma pasek rozrządu który należy wymienić. Najlepiej podjechać do serwisu.Łańcuch rozrządu jest głośniejszy podczas pracy silnika. Jednakże są przypadku rozciągania łańcucha awarii napinacza hydrauliczego gdy po pierwsze: jest od dość długi po drugie musi przenosić opory już dwóch wałków rozrządu.
pozdrawiam


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI