POWRÓT

renault Megane 1.5 DCI 110 km, rok 2011

Cykanie w silniku

Witam,
kupiłem ostatnio renault megane 1.5 DCI 110 km. rok produkcji 2011. Wymieniłem w nim rozrząd i wtryski. Problem polega na tym że przy jeżdzie słychać cykanie w silniku, szczegolnie w zimnym choć jak jest rozgrzany to tez tylko troche jakby mniej. Mechanik który zmieniał rozrząd powiedział że to jest normalne i te silnik tak słychać (coś związane z paliwem), proszę o porade czy to normalne, czy raczej szukać powodu.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
CARMAX Profi Auto Serwis
UMÓW WIZYTĘ
Jarek | CARMAX Profi Auto Serwis

ul. Rolna 8, Kielce

Cykanie cykaniu nie równe. Odwiedź 3 mechaników którzy specjalizują się w tej marce lub w silnikach wysokoprężnych i zaczerpnij wiedzy i ich opinij. Trudno diagnozować ten silnik po słowie CYKANIE. Te silniki jak jeżdżą na dobrym paliwie i mają co 10-15 tys km zmieniany olej to są bezawaryjne i rzadko się zdarzają usterki. Jak zaniedbasz wymiany oleju i lejesz paliwo gdzie popadnie to to auto cię zrujnuje. Osobiście do tego silnika lałbym co 10 tyś nowy olej i to nie próbował bym lać czegoś słabszego niż motul.
Podjedź na tzw rekonesans i posłuchaj co ci powiedzą. Nie zostawiaj auta na tzw diagnostykę tylko niech ktoś co zna się na tych silnikach posłucha i ewentualnie stetoskopem ustali skąd to cykanie. Morze to być pierdoła jak uszkodzona szklanka lub kapiący wtrysk a równie dobrze panewka i silnik do remontu. Może rozrząd przerzuciło i podkrzywiło zawór i też głowica do remontu. Czy po wymianie wtryskiwaczy próbowano je zaprogramować? Morze to spalanie stukowe wynikające z nieprawidłowych korekt komputera.

Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ
Rafał | Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''

F. Philipsa 8, Piła

witam - jak kolega napisał - cykanie - cykaniu nie równe - ja dodam jeszcze proszę sprawdzić czy wszystkie wtryskiwacze są szczelne w głowicy, czasem niewielka nieszczelność na styku wtryskiwacz- głowica może generować takie cykanie

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ
Zbigniew | Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki

ul. Bokserska 9, Warszawa

Kolega na początku bardzo obszernie opisał, proszę podjechać do innych mechaników na osłuchanie stetoskopem. Niestety, bez posłuchania dźwięku i sprawdzenia dokładnie obszaru, z którego ten dźwięk dobiega, ciężko coś stwierdzić.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI