POWRÓT

Cykanie w silniku

Witam,
kupiłem ostatnio renault megane 1.5 DCI 110 km. rok produkcji 2011. Wymieniłem w nim rozrząd i wtryski. Problem polega na tym że przy jeżdzie słychać cykanie w silniku, szczegolnie w zimnym choć jak jest rozgrzany to tez tylko troche jakby mniej. Mechanik który zmieniał rozrząd powiedział że to jest normalne i te silnik tak słychać (coś związane z paliwem), proszę o porade czy to normalne, czy raczej szukać powodu.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
CARMAX Profi Auto Serwis
UMÓW WIZYTĘ

ul. Rolna 8, Kielce

Cykanie cykaniu nie równe. Odwiedź 3 mechaników którzy specjalizują się w tej marce lub w silnikach wysokoprężnych i zaczerpnij wiedzy i ich opinij. Trudno diagnozować ten silnik po słowie CYKANIE. Te silniki jak jeżdżą na dobrym paliwie i mają co 10-15 tys km zmieniany olej to są bezawaryjne i rzadko się zdarzają usterki. Jak zaniedbasz wymiany oleju i lejesz paliwo gdzie popadnie to to auto cię zrujnuje. Osobiście do tego silnika lałbym co 10 tyś nowy olej i to nie próbował bym lać czegoś słabszego niż motul.
Podjedź na tzw rekonesans i posłuchaj co ci powiedzą. Nie zostawiaj auta na tzw diagnostykę tylko niech ktoś co zna się na tych silnikach posłucha i ewentualnie stetoskopem ustali skąd to cykanie. Morze to być pierdoła jak uszkodzona szklanka lub kapiący wtrysk a równie dobrze panewka i silnik do remontu. Może rozrząd przerzuciło i podkrzywiło zawór i też głowica do remontu. Czy po wymianie wtryskiwaczy próbowano je zaprogramować? Morze to spalanie stukowe wynikające z nieprawidłowych korekt komputera.

Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ

F. Philipsa 8, Piła

witam - jak kolega napisał - cykanie - cykaniu nie równe - ja dodam jeszcze proszę sprawdzić czy wszystkie wtryskiwacze są szczelne w głowicy, czasem niewielka nieszczelność na styku wtryskiwacz- głowica może generować takie cykanie

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ

ul. Bokserska 9, Warszawa

Kolega na początku bardzo obszernie opisał, proszę podjechać do innych mechaników na osłuchanie stetoskopem. Niestety, bez posłuchania dźwięku i sprawdzenia dokładnie obszaru, z którego ten dźwięk dobiega, ciężko coś stwierdzić.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Darmowa porada mechanika