POWRÓT

Chevi Cruze 1.7 D 131 KM 2013 problem ze startem ciepłego auta.

Chevrolet Cruze 1.7 D 131 KM (isuzu) 2013 Start-Stop (Autostop) - problem podczas odpalania na rozgrzanym silniku. Witam. Podczas odpalania auta przyciskiem start, po niedawnym zgaszeniu, (jest jeszcze ciepłe) rozrusznik kręci, autem trzęsie, silnik próbuje zaskoczyć ale nie odpala. System po chwili podejmuje ponowne próby odpalania. Ponowny rozruch przyciskiem start to samo. Ponadto, pedał puszczonego sprzęgła zatrzymuje się w połowie pozycji wciśniętej. Podniesienie pedału sprzęgła wierzchem buta, odczekanie chwili i jest szansa na odpalenie. Problemu nie ma na zimnym silniku, po dłuższym postoju auta. Co może być przyczyną takiego zachowania?

Aktualizacja 1
Okazało się, że fiksacje były spowodowane zgonem akumulatora AGM. Po wymianie 7 latka wszystko wróciło do normy, nawet system auto-stop zaczął znowu działać. Dziękuję.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ

śródmiescie, Wałbrzych

Trzeba zrobić diagnostykę komputerową dobrym sprzetem diagnostycznym z opisem kodów po polsku i mozliwoscią przejżenia danych bieżących pracujących urzadzeń.Mozliwy jest wadliwy czujnik temperatury cieczy chłodzącej lub czujnik temp.oleju na głowicy silnika


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.