POWRÓT

Bulgotanie silnika

Witam posiadam land rovera freelandera z 2000r 1.8 benzyna. Problem polega na tym że odpalony silnik bulgocze.nie jest to woda. Dźwięk silnika jest bulgoczacy i auto często gaśnie przy ruszania. Na wolnych obrotach nierówno chodzi. Za co się zabrać?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
SKRZYNIARZ

EKONOMICZNA 2, bolesławiec

trzeba zaczac od diagnostyki komputerowej oraz proponowałbym przejrzec układ zapłonowy

Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ

F. Philipsa 8, Piła

witam , to bardzo prosty silnik, nie wiem o co chodzi z bulgotaniem ,ale zacząłbym od ustalenia przyczyny nierównej pracy silnika , moim zdaniem jest problem z wypadaniem zaworów, w tych autach były 2 rodzaje układów zapłonowych , nie wiem jaki jest w omawianym przypadku - ale do sprawdzenia świece , przewody W/N , cewka, kopułka i palec - jak są...

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ

ul. Bokserska 9, Warszawa

Zacząć od diagnostyki komputerowej u dobrego diagnosty, który potrafi analizować błędy, które się pojawiają + osłuchać silnik.

GARAGE91

Warszawska 91, Lubiczów

To fajny i prosty silnik, do roku 2000 na kopułce i palcu (i to one są częstą przyczyną wypadania zapłonów). Od 2000 roku jest zapłon na dwóch cewkach, które też mogą "dawać ciała". W tym przypadku diagnostyka komputerowa może nie przynieść żadnego rezultatu... no może co najwyżej pokazać (jeśli ma się właściwy sprzęt diagnostyczny, pokazać z którym cylindrem są problemy. A tak naprawdę trzeba zrobić normalną, manualną diagnostykę silnika (łącznie z pomiarem kompresji na cylindrach)... AAA!!! Silniki z nowszym układem zapłonowym najlepiej pracują na oryginalnych, platynowych świecach zapłonowych (produkuje je Champion).


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Darmowa porada mechanika