POWRÓT

Hyundai i30, 2012

Brak możliwości wyjęcia świecy żarowej.

Witam, ze względu na problemy przy odpaleniu silnika na mrozie -12 st.c. zostały wymienione świece żarowe (wszystkie 4 były spalone). Niestety mechanik miał trudności z wymianą 2 oraz 3 (finalnie udało się wymienić) lecz czwartej nie mógł wyjąć. Wg niego napuchła na tyle, że niemożliwa jest wymiana bez zdejmowania głowicy, z kolei nawiercanie wiąże się z ryzykiem wpadnięcia opiłków metalu do silnika i częściowe jego niszczenie przy dalszej jeździe.

Pytanie czy tak to można zostawić (praca tylko na trzech)? Czy jest może jakiś inny sposób, aby ją wyjąć bez ryzyka? Dodam, że były one namaczane przez 2 dni i dwie problematyczne puściły, ta jedna od prawej strony (najciężej dostępna) już nie, gwint może być wykręcony lecz końcówka nie pozwala na jej wyjęcie. Długość świec to ~13 cm.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ
Rafał | Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''

F. Philipsa 8, Piła

witam, są firmy specjalizujące sie w usuwaniu urwanych świec żarowych, i mają do tego potrzebny sprzęt, wystarczy poszukać, zostawianie tego co zostało - bo rozumiem że ta świeca już została uszkodzona/urwana - skoro gwint wychodzi - to już tylko proszenie się o kłopoty


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI