POWRÓT

Biały gesty dym?

Witam potrzebuje porady pomocy na początek byl problem dpf co jakis czas dławilo byl spadek mocy po krótkim czasie bylo ok dzis na trasie nagle usłyszałem dziwny dziwiek po czym czarny dym a po chwili biały gesty dym spadek mocy w momencie zjechałem na pobocze zatrzymałem sie teraz samochod nie odpala nic nawet nie kreci . Co poszło co sie mogło stac co sparwdzic

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Pralnia DPF

Radzymińska 272 , Warszawa

Prawdopodobnie uszkodzony jest któryś z elementów silnika, może to być uszczelniacze, pierścienie tłokowe lub np. turbina. Nie sposób zdiagnozować tego dokładnie z Pana opisu. Początek mógł być rzeczywiście związany z filtrem, gdy jest zapchany niespalone paliwo dostaje się do oleju silnikowego rozrzedzając go, co kończy się awarią. Jak usunie Pan usterkę silnika zapraszamy do nas na regenerację DPF, który był prawdopodobną przyczyną całego łańcucha zdarzeń. Przywracamy filtr praktycznie do stanu nowości, poza pewnością, że nie będzie powodował innych awarii, zwiększy się moc w aucie, a zmniejszy zużycie paliwa.
Z ukłonami.

 Mechanika pojazdowa Tłumiki Wulkanizacja diagnostyka

Czerwińska 12, Warszawa

Podejrzewam czarny scenariusz. Turbina padła wałek pękł, brak mocy, cały olej został zassany do silnika i go wypluł, biały dym, panewki były nie smarowane zatarły się i z klinowały silnik stoi na dębowo nie można go zakręcić. Zapraszam diagnoza kosztorys i pana decyzjia, laweta jest obym się mylił pozdr.

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ

ul. Bokserska 9, Warszawa

Należy sprawdzić czy silnik nie jest zablokowany (czy wał korbowy można swobodnie obracać)?

Carpex Serwis
UMÓW WIZYTĘ

ul. Przyce 23, Warszawa

zdjac paski zobaczyc czy da sie obrucic walem nastepnie sprawdzic cisnienie w cylindrach


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Wyszukaj warsztat