POWRÓT

automat szarpanie/stukanie przy zmianie biegów

witam,
w moim legacy iv H6 z automatem słychać stukanie/szarpnięcie tylko przy zmianie z 2 na 3 bieg. niezależnie od obciążenia/obrotów i tylko na rozgrzanym silniku. na zimnym jest wszystko w porządku. auto jest po dynamicznej wymianie oleju w skrzyni biegów. jakieś sugestie co to może być?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
WPX Serwis
UMÓW WIZYTĘ

ul. Działkowa 25, Warszawa

Dzień dobry. Opisał Pan charakterystyczne objawy zużycia automatycznej skrzyni R4AX-EL/5EAT (nie podał Pan ilobiegowa jest skrzynia). Przy tak zaawansowanych objawach należało poważnie przemyśleć dynamiczną wymianę oleju, gdyż ten proces mógł pogłębić objawy.

Możliwe przyczyny szarpnięć/stukania? Zużycie sprzęgieł, pęknięcie kosza sprzęgłowego, a w przypadku skrzyni 5-cio biegowej zacierający się zawór w sterowniku (co było objęte biuletynem serwisowym).

Zapraszam do serwisu na diagnostykę i określenie stopnia zużycia/uszkodzenia skrzyni.

AUTOSERWIS Autoelektronika

Al. Jerozolimskie 232a, Warszawa

Dokładnie tak, jak napisał kolega Tomasz z ul. Działkowej. Dynamiczna wymiana mogła pogłębić problem choć generalnie jest potrzebna/niezbędna i przynajmniej teraz wiadomo bardziej co i jak naprawiać - oczywiście po diagnozie w serwisie specjalizującym się w automatycznych skrzyniach biegów. Serwis na Działkowej jest jednym z polecanych.

MAKTRANS ASB

Mazura, 18A, Warszawa

Witam.

Wygląda na problem z elektrozaworami sterownika. Jeżeli to tak jest to koszt naprawy 1400-1900 zł. Czas naprawy 1-2 dni.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.