POWRÓT

auto szarpie podczas jazdy

witam, podczas jazdy przy prędkościach do 60 km/h auto poszarpuje powyżej nie ma problemu, chodzi płynnie, wyskakiwał błąd EGR który został wymieniony na nowy, również przepływomierz wymienione zostały świece filtry olej i filtr paliwa efekt żaden. Auto miało zrobione testy serwisowe które nie wykazały kompletnie nic żadnej usterki.Przeciągnąłem auto na wysokich obrotach celem wypalenia DPF nie ma efektu .Podczas diagnozy serwisowej komputer pokazał że wtryski pracują idealnie mechanicy rozkładają ręce a koszty napraw rosną efekt żaden.Może ktoś spotkał się z takim przypadkiem proszę o pomoc.

Aktualizacja 1
testy serwisowe były wykonywane również podczas jazdy nic nie wykazały byłem u mechanika ponownie ale już u nowego i on wskazuje na przepustnicę ale ten chociaż nie naciągnął mnie na koszty kupna nowej tylko stwierdził że załatwi używaną do próbnej jazdy i jak to będzie przyczyna to wtedy zamówi nową no ale ja niestety musiałem wyjechać i wrócę dopiero za kilka miesięcy.Mechanik ten na nowo zaadaptował EGR i obecnie szlag mnie trafia bo aż tak auto nie szarpało. Przejechałem 1200 km auto spisywało się na trasie super. Tylko wjechałem do miasta gdzie jest ograniczenie do 50 i szarpanie się zaczęło .Taka trasa to DPF wypaliło na pewno

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ

F. Philipsa 8, Piła

witam, niestety , tutaj też nie można podać prawidłowej przyczyny problemu, a może to być np. nieszczelność w układzie dolotowym - może warto zapukać do kolejnego mechanika , żaden komputer nie zastąpi głowy mechanika, nie wszystko pokaże , i nie wszystko można nim zdiagnozować

Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ

śródmiescie, Wałbrzych

Sama wymiana Egr to za malo.Należy przeczyscić kolektor ssący ,doloty ,przepustnicę.Do problemu trzeba podejść całościowo,nie jako pojedyncze urządzenie a jako działanie calego układu.

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ

ul. Bokserska 9, Warszawa

Warto zrobić jazdę próbną z podpiętym testerem diagnostycznym i sprawdzić dane bieżące poszczególnych parametrów - zwłaszcza kiedy samochód poszarpuje.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.