POWRÓT

Astra J cewka i świece

Dzień dobry, któregoś dnia jadąc do pracy samochód stracił moc oraz przy ruszaniu mocno szarpał. Wyskoczyła kontrolka silnika i ESP. Po ponowny uruchomieniu silnika nie było już problemu. Jedynie czasem przy mocnym wciśnięciu na dwójce szarpie. Diagnoza komputerowa pokazała kod błędu P0300 (wadliwe wykrywanie zapłonu) oraz kod błędu UO100 (utrata łączności z modułem kontroli silnika). 1,5 roku temu miałem wymianę cewki i świec irydowych. Przez ten okres przejechałem zaledwie 20 tys. km. Proszę o poradę czy niezbędna jest ponowna wymiana cewki i świec (sugestia warsztatu)? Czy na chwilę obecną jeździć samochodem i obserwować? Planuję dłuższą podróż i obawiam się aby nic w trasie się nie stało. Auto: Opel Astra J 1,6 115 KM. Pozdrawiam Michał

Aktualizacja 1
Samochód nie posiada instalacji LPG, warsztat u którego robiłem diagnozę stwierdził, ze należny wymienić cewkę i świece. W tym samym warsztacie 1,5 roku temu robiłem własnie taką wymianę, tylko symptomy były bardziej odczuwalne bo z wielkim trudem dojechałem do warsztatu. Teraz jeżdżę bez problemu, tylko czasem skacze (lekki spadek mocy).

Aktualizacja 2
Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Czy ewentualna jakaś dalsza jazda w trasę jest możliwa - ok. 200 km?

Aktualizacja 3
Sprawdzić będę mógł dopiero po weekendzie. Jutro wypadł mi wyjazd, dlatego pytam :)

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Radezz Auto Service

Wodna 4/6, Łódź

Sprawdzić komputerem czy występuje wypadanie zapłonów, sprawdzić świece, można sprawdzić kompresję na cylindrach. Auto "zagazowane" ??

AUTO-NAPRAWA

ul. Gen. I.Prądzyńskiego 60, ŁÓDŹ

Jeśli części wymienione były markowe to mało prawdopodobne lecz jednak możliwe;należy dokonać oględzin części i obserwować , zwłaszcza 4 cylinder.

AUTO-NAPRAWA

ul. Gen. I.Prądzyńskiego 60, ŁÓDŹ

rozsądniej byłoby sprawdzić :}

Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ

Przechodnia 14, Węgrów

Błąd P0300 nie dotyczy konkretnego cylindra, więc wymiana cewki jest , chyba na wyrost, bo z tego co kojarzę są oddzielne cewki dla każdego w tym silniku. Jeśli chodzi o świece nie przebieg o nich świadczy a ich wygląd.

Radezz Auto Service

Wodna 4/6, Łódź

Najlepiej sprawdzić przed wyjazdem, bo jeśli istnieje jakiś problem to w trasie może być to kłopotliwe. Diagnostyka zajmie max 0,5 - 1 h.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Darmowa porada mechanika