POWRÓT

10w40 zamiast 5w30.

Dlaczego w moim Fordzie Puma 1.7 l byl lany olej 10w40 jesli producent zaleca 5w30 ? Kiedy go kupiłem juz taki mial zalany. Moje pytanie brzmi co mogło być przyczyną takiego wyboru? Czy to dobrze czy źle? Czy lepiej lać to co zaleca producent czy zostać przy 10w40? Silnik ma 165 tyś. przebiegu,o ile nie był cofany... Proszę o odpowiedz.

Aktualizacja 1
Dzień dobry. Ostatnio zauważyłem że chyba zaczął brać olej ale jeszcze jestem w trakcie obserwacji tego więc chyba powrót do 5w30 nie jest dobrym pomysłem? Dlaczego producent zaleca 5w30 a nie 10w40?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
OK SERWIS TORUŃ
UMÓW WIZYTĘ

ul. Polna 115; Chrobrego 145/147, Toruń

Jeżeli był już zalany 10W/40 to mie wolno już wracać na 5w/30. Mogła być sytuacja ze poprzedni właściciel nie wiedział jak olej był wlany i dla bezpieczeństwa wlał półsyntetyk. Drugi gorszy powód może być spowodowany zużyciem oleju przez silnik. Olej półsyntetyczny jest gęstszy i stosowany w silnikach o dużym przebiegu i większym zużyciu.

AK SZLENDAK MOTORS

Nowa Wieś, ul. Widokowa 11, Toruń

zalecenie producenta 5w30 w specyfikacji A1. Pełne dopuszczenie 5W40 spec. A3, 10W30 spec. A2, 10W40 spec. A3. Zatem jest to olej dopuszczony przez producenta.
pozdrawiamy Zespół AK SZLENDAK MOTORS

Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ

F. Philipsa 8, Piła

witam, najczęstsze przyczyny lania takiego oleju -to cena - niższa niż 5W30 , i chęć zmniejszenia ewentualnych wycieków oleju z silnika , spokojnie można wrócić do 5W30 , i myślę że na nasze warunki klimatyczne jest to najlepszy wybór

AUTO SERWIS CZYSZKA JACEK

UL. Św Józefa 23/35, Toruń

witam pana proponowal bym pozostac juz przy oleju 10w40 poniewaz nie wiem jak dlugo jest juz obecny w pana silniku oraz nie znamy dokladnego przebiegu auta takie moja skromna rada

Car Serwis Jan Igras Mechanika Samochodowa

Łąkowa 46, Bolesławiec

Jakie ilości bierze oleju?Pozdrawiam


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Darmowa porada mechanika