Serwis motocykli

Poszukujesz profesjonalnego serwisu motocykli wszystkich marek? Interesuje Cię naprawa, przerabianie, renowacja motocykli? Od wulkanizacji, przez prostowanie zawieszeń, tarcz i ram, aż po lakiernictwo - warto powierzyć motocykl sprawdzonemu fachowcowi. Przeróbki czy regulacje, wymiany eksploatacyjne, zakup części - twój sprzęt zasługuje na najlepszą obsługę. Podpowiadamy, jak dbać o motocykl, aby służył długo i bezawaryjnie.

serwis motocykli

1. Czyść swój motocykl. Brud i inne zanieczyszczenia nie wpływają dobrze na żaden pojazd. Dodatkowym plusem czynności pielęgnacyjnych jest to, że w trakcie ich wykonywania często można dostrzec różne uchybienia, jak np. luźny łańcuch.

2. Dbaj o zawieszenie motocykla – wymieniaj lub ulepszaj jego elementy. Jest to wyjątkowo ważne w przypadku motocykli sportowych, w których zwieszenie jest poddawane dużym obciążeniom. Pamiętaj też regularnym sprawdzaniu stanu amortyzatorów.

3. Czyść zaciski hamulcowe. Niestety, wiele osób o tym zapomina, a ciągłe używanie hamulców powoduje ścieranie klocków i tarcz. Czynność tę powinno się wykonywać przynajmniej raz w roku.

4. Sprawdzaj często ciśnienie w oponach – powinno być zgodne z zaleceniami producenta. to bardzo ważne, ponieważ nieodpowiednie ciśnienie negatywnie wpływa na prowadzenie motocykla i powoduje większe spalanie paliwa.

5. Kontroluj stan łańcucha w motocyklu – jeżeli jest zbyt luźny lub naciągnięty, albo podskakuje, istnieje spore ryzyko, że pęknie. Poza tym nieodpowiednie napięcie łańcucha powoduje szybsze zużywanie zębatek i skrzyni biegów. Pamiętaj też o jego smarowaniu – na rynku mamy bardzo duży wybór odpowiednich preparatów.

6. Garażuj swój motocykl – kiepskie warunki atmosferyczne mają negatywny wpływ na jego stan. Jeśli nie masz pomieszczenia, w którym mógłbyś przechowywać swój jednoślad, używaj specjalnego pokrowca.

7. Nie popisuj się podczas jazdy – palenie gum, ostre hamowanie, czy jazda na jednym kole bardzo mocno eksploatuje każdy jednoślad. W trakcie takich wygłupów cierpi wiele podzespołów motocykla.

8. Przestrzegaj przeglądów serwisowych, podczas których wymieniane są płyny eksploatacyjne i reguluje się wszystkie układy. Dobry fachowiec zawczasu wykryje zbliżające się awarie i usunie przyczynę problemu. Pamiętaj też o samodzielnych kontrolach wszystkich płynów.

9. Sprawdzaj często stan oświetlenia w motocyklu, a także wszelkie uszkodzenia opon. Ma to ogromne znaczenie dla twojego bezpieczeństwa.

10. Tankuj wyłącznie na dobrych stacjach paliw. Niestety, w wielu miejscach paliwo nadal pozostawia wiele do życzenia. To samo tyczy się oleju silnikowego, na którym nie powinno się oszczędzać.

11. Staraj się nie jeździć zimą motocyklem, ponieważ sól drogowa bardzo źle na niego wpływa. Chodzi przede wszystkim o korozję, która ma wtedy idealne warunki do rozwoju.

12. Stosuj się do limitów obciążenia pojazdu – zbyt duże może spowodować niebezpieczeństwo w trakcie jazdy.

Przy zastosowaniu tych kilku prostych zasad motocykl będzie ci służył długo i bez większych usterek. Warto o to zadbać.

WYSZUKAJ NA MAPIE

MIASTA W POBLIŻU

Nasze porady

Azot w oponach – czy warto?

Azot w oponach – czy warto?

Coraz więcej posiadaczy aut decyduje się wypełniać opony samochodu azotem, zamiast powietrzem atmosferycznym. Skąd taki pomysł? Zwolennicy rozwiązania twierdzą, że jest to opcja bezpieczniejsza,...

więcej

Jak korzystnie sprzedać auto?

Jak korzystnie sprzedać auto?

Handlarze samochodowi, aby ubić jak najlepszy interes, stosują szereg trików, które znacznie uatrakcyjniają ofertę. I bardzo często klienci łapią się na takie sztuczki, nie zdając sobie sprawy z...

więcej

Jak wykryć i naprawić usterkę dwumasowego koła zamachowego ?

Jak wykryć i naprawić usterkę dwumasowego koła zamachowego ?

Dwumasowe koło zamachowe jest jednym z ważniejszych elementów wyposażenia nowoczesnych samochodów. Wpływa na prawidłową pracę silnika oraz układu zmiany biegów. Warto, zatem wyjaśnić kilka kwestii...

więcej

Przewóz zwierząt w samochodzie

Przewóz zwierząt w samochodzie

Bardzo często wiele osób w okresie letnim lub też wiosennym decyduje się na wyjazd w celu odpoczynku. Warto pamiętać, iż taka weekendowa podróż niesie za sobą konieczność zabrania również do...

więcej