Chcesz odświeżyć karoserię swojego samochodu, a może dodać blasku skórzanym fotelom? Kosmetyka aut cieszy się sporym zainteresowaniem i nie ma w tym nic dziwnego. Każdy posiadacz auta chce, aby wyglądało ono jak najlepiej. Polerowanie lakieru, pranie tapicerki, czy czyszczenie komory silnika? Wachlarz usług jest naprawdę spory. A może potrzebujesz porady w kwestii najlepszych autokosmetyków? Branża ta rozwija się wyjątkowo szybko, nie będziesz więc miał problemów ze znalezieniem dobrego serwisu. Ograniczeniem jest więc wyłącznie wyobraźnia klienta.
Czyszczenie na zewnątrz
Najczęściej dokonujemy czynności pielęgnacyjnych na zewnątrz auta, a przewodzi im mycie pojazdu. Żeby pozbyć się wszelkiego brudu, wystarczy zastosować odpowiedni szampon, najlepiej nie odbarwiający lakieru. W przypadku mocno zaschniętych zabrudzeń warto skorzystać ze specjalnego sprayu, który rozpuści uporczywe pozostałości. Pamiętaj, aby do mycia nie stosować gąbek, ponieważ rysują one powierzchnię karoserii.
Po wyczyszczeniu powierzchni samochodu warto pomyśleć o jego konserwacji i ochronie przed przywieraniem nowych zanieczyszczeń. Służy temu woskowanie, które powinno się wykonywać raz na dwa miesiące przy codziennym użytkowaniu. Preparaty występują w rozmaitych formach, ale najczęściej spotykane to: pasty, spraye i płyny. Dzięki takiemu zabiegowi pojazd prezentuje się o wiele lepiej – kolor jest pogłębiony, znikają drobne rysy, a całość pięknie błyszczy. W przypadku mocniejszych zarysowań należy sięgnąć po specjalne pasty lub kredki wypełniające.
Pielęgnacja wnętrza
Plastikowe elementy deski rozdzielczej i cały kokpit wyczyścisz środkami nabłyszczającymi, które zapobiegają osiadaniu kurzu i pozostawiają przyjemny zapach. Z kolei do tapicerki można użyć sprayu, pianki lub szamponu, jednak ze względu na aplikację ten pierwszy sprawdza się najlepiej. Oczywiście, inne preparaty stosujemy do tapicerki skórzanej. Co ciekawe, jeśli nie pachnie ona odpowiednio, można zaopatrzyć się w specjalne perfumy o zapachu skóry, którymi wystarczy spryskać całość.
Do szyb i lusterek użyj sprayu ograniczającego zaparowywanie. Miej też zawsze pod ręką specjalne nawilżane chusteczki, których będziesz mógł użyć do usunięcia z szyby tłustych plam, czy odcisków palców. Nie zapomnij także o takich elementach, jak rękawiczki, chroniące przed negatywnym działaniem środków chemicznych na skórę, czy odpowiednie ściereczki. Tak wyposażony na pewno odpowiednio zadbasz o swoje auto.
Lakierowanie
Znudził ci się kolor twojego samochodu i chciałbyś go zmienić? Zdecyduj się na lakierowanie! Umiejętnie wykonana usługa może całkowicie odświeżyć jego wygląd. A może problemem są miejscowe rysy lub otarcia? W takim wypadku dobry lakiernik zaoferuje ci naprawę smart, która pozwala na likwidację tych uchybień poprzez lakierowanie wybranego elementu. Usługa ta pozwala na zachowanie w większości oryginalnego lakieru, uniknięcie demontażu elementów i skrócenie czasu naprawy. O wiele niższe są też koszty, co stanowi ogromną zaletę rozwiązania.
Zima to najbardziej obciążająca samochód pora roku. Wtedy najcześciej występują usterki związane z elektryką i uruchamianiem samochodu, a wpływ na to mają niekorzystne warunki atmosferyczne....
Seat Leon to auto klasy kompaktowej segmentu C, które jest produkowane od 1999 roku. Do dnia dzisiejszego powstały 4 generacje modelu, produkowanego w nadwoziu hatchback, kombi i sedan. Głównymi...
Tapicerka w samochodzie ciągle jest wystawiona na liczne zabrudzenia. Plamy od napojów, słodkości, czy szminki są bardzo trudne do wywabienia. Tym bardziej, jeśli masz nowsze auto, wyposażone w...
Seat Toledo II to pojazd wyprodukowany pomiędzy 1999, a 2004 rokiem. W porównaniu do swojej wcześniejszej wersji samochód przybrał bardziej opływowy kształt, znacząco odróżniając się od...