Przewóz zwierząt w samochodzie

Bardzo często wiele osób w okresie letnim lub też wiosennym decyduje się na wyjazd w celu odpoczynku. Warto pamiętać, iż taka weekendowa podróż niesie za sobą konieczność zabrania również do samochodu swojego pupila i może być dla naszych zwierząt męcząca, a także niebezpieczna. Zatem w jaki sposób przewozić w samochodzie bezpiecznie nasze zwierzęta?

Choć nasz samochód wydaje się być dla nas bezpiecznym miejscem podróży, niekoniecznie będzie on równie bezpieczny dla naszego zwierzęcia. Należy pamiętać, iż decydując się na jazdę z naszym psem czy też kotem, powinniśmy zapewnić naszemu zwierzęciu jak najlepsze warunki. Jest to ważne przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa, ponieważ nasz zwierzak może podczas jazdy być w niebezpieczeństwie. Jednak należy zdawać sobie sprawę z tego, iż przykładowo podczas gwałtownego hamowania czy też wypadku, niezabezpieczony pies czy kot może stwarzać również dla nas zagrożenie. Ponadto nieprawidłowe przewożenie zwierząt grozi mandatem. Zatem w jaki sposób powinniśmy odpowiednio przewozić nasze zwierzęta w samochodzie?

Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę z tego, iż akcesoria do przewozu zwierząt są bardzo różnorodne, ponieważ są uzależnione od gabarytów naszych pupilów. Jeżeli przykładowo pragniemy przewieźć kota, nie będziemy mieć z tym większych problemów. W wielu sklepach zoologicznych dostępne są różnego rodzaju transportery ze specjalną kratką, gdzie możemy umieścić naszego pupila. Idealnie dostosowane do wymiarów naszego kota, jednak niezbyt ciasne, aby nasze zwierzę miało przestrzeń, doskonale sprawdzą się podczas podróży, chroniąc naszego pupila. Możemy je zakupić w bardzo różnorodnych rozmiarach, w zależności od rozmiarów oraz wagi naszego kota.

Nieco bardziej problematyczna jest podróż z naszym psem. Jeżeli jest on małych rozmiarów, możemy zdecydować się na wspomniany wcześniej transporter. Jednak jeśli nasz pies jest znacznie większy, wówczas powinniśmy pomyśleć nad innym rozwiązaniem. Doskonałym pomysłem w tym przypadku jest przewóz psa na specjalnej macie. Jest to produkt, który przypomina hamak. Umieszczamy naszego pupila w jego środku i dzięki temu nasz zwierzak nie porusza się po pojeździe, ponadto tego typu mata chroni go przed upadkiem. Innym rozwiązaniem jest przypięcie naszego psa specjalnymi pasami, które możemy kupić w praktycznie każdym sklepie zoologicznym. Jeśli jednak nasz pupil jest duży, możemy go przewozić w bagażniku. Jednak należy pamiętać, aby w jego środku znajdowała się specjalna oddzielająca bagażnik kratka, dzięki której nasz pies będzie miał dostęp świeżego powietrza.

Warto pamiętać, iż jeżeli wybieramy się w daleką podróż, przykładowo na weekendowy wypoczynek lub też na urlop wakacyjny i decydujemy się zabrać ze sobą naszego psa lub też kota, powinniśmy odpowiednio nasze zwierzęta przetransportować. Należy mieć świadomość, iż nieodpowiednio zabezpieczony transporter może być nie tylko zagrożeniem dla naszych zwierząt, ale także i dla nas samych. Zatem warto zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo, ponieważ ono jest najważniejsze.Przeczytaj także

Ford Fiesta Mk7 - Cena wymiany filtra kabinowego

Ford Fiesta Mk7 - Cena wymiany filtra kabinowego

 Forda Fiesta Mk7 produkowano w latach 2008 – 2017. Pojazd uzyskał nową stylizację, która odpowiadała większym modelom takim jak Focus, Mondeo czy S-Max. Po 4 latach od rozpoczęcia produkcji model przeszedł facelifting. Oferta prezentowała 17 silników benzynowych w przedziale 1.0 - 1.6,...

więcej

Wszystko co powinieneś wiedzieć zanim pojedziesz autem na serwis klimatyzacji

Wszystko co powinieneś wiedzieć zanim pojedziesz autem na serwis klimatyzacji

Przy coraz większych upałach klimatyzacji w samochodach to absolutna konieczność. Ta przydaje się również w trakcie zimy czy jesienią, aby skutecznie pozbyć się zaparowanych szyb. Jak serwisować klimatyzację, aby uniknąć kosztownych napraw?

więcej

CZYTAJ WIĘCEJ

Wyszukaj warsztat