Przewóz zwierząt w samochodzie

Bardzo często wiele osób w okresie letnim lub też wiosennym decyduje się na wyjazd w celu odpoczynku. Warto pamiętać, iż taka weekendowa podróż niesie za sobą konieczność zabrania również do samochodu swojego pupila i może być dla naszych zwierząt męcząca, a także niebezpieczna. Zatem w jaki sposób przewozić w samochodzie bezpiecznie nasze zwierzęta?

Choć nasz samochód wydaje się być dla nas bezpiecznym miejscem podróży, niekoniecznie będzie on równie bezpieczny dla naszego zwierzęcia. Należy pamiętać, iż decydując się na jazdę z naszym psem czy też kotem, powinniśmy zapewnić naszemu zwierzęciu jak najlepsze warunki. Jest to ważne przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa, ponieważ nasz zwierzak może podczas jazdy być w niebezpieczeństwie. Jednak należy zdawać sobie sprawę z tego, iż przykładowo podczas gwałtownego hamowania czy też wypadku, niezabezpieczony pies czy kot może stwarzać również dla nas zagrożenie. Ponadto nieprawidłowe przewożenie zwierząt grozi mandatem. Zatem w jaki sposób powinniśmy odpowiednio przewozić nasze zwierzęta w samochodzie?

Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę z tego, iż akcesoria do przewozu zwierząt są bardzo różnorodne, ponieważ są uzależnione od gabarytów naszych pupilów. Jeżeli przykładowo pragniemy przewieźć kota, nie będziemy mieć z tym większych problemów. W wielu sklepach zoologicznych dostępne są różnego rodzaju transportery ze specjalną kratką, gdzie możemy umieścić naszego pupila. Idealnie dostosowane do wymiarów naszego kota, jednak niezbyt ciasne, aby nasze zwierzę miało przestrzeń, doskonale sprawdzą się podczas podróży, chroniąc naszego pupila. Możemy je zakupić w bardzo różnorodnych rozmiarach, w zależności od rozmiarów oraz wagi naszego kota.

Nieco bardziej problematyczna jest podróż z naszym psem. Jeżeli jest on małych rozmiarów, możemy zdecydować się na wspomniany wcześniej transporter. Jednak jeśli nasz pies jest znacznie większy, wówczas powinniśmy pomyśleć nad innym rozwiązaniem. Doskonałym pomysłem w tym przypadku jest przewóz psa na specjalnej macie. Jest to produkt, który przypomina hamak. Umieszczamy naszego pupila w jego środku i dzięki temu nasz zwierzak nie porusza się po pojeździe, ponadto tego typu mata chroni go przed upadkiem. Innym rozwiązaniem jest przypięcie naszego psa specjalnymi pasami, które możemy kupić w praktycznie każdym sklepie zoologicznym. Jeśli jednak nasz pupil jest duży, możemy go przewozić w bagażniku. Jednak należy pamiętać, aby w jego środku znajdowała się specjalna oddzielająca bagażnik kratka, dzięki której nasz pies będzie miał dostęp świeżego powietrza.

Warto pamiętać, iż jeżeli wybieramy się w daleką podróż, przykładowo na weekendowy wypoczynek lub też na urlop wakacyjny i decydujemy się zabrać ze sobą naszego psa lub też kota, powinniśmy odpowiednio nasze zwierzęta przetransportować. Należy mieć świadomość, iż nieodpowiednio zabezpieczony transporter może być nie tylko zagrożeniem dla naszych zwierząt, ale także i dla nas samych. Zatem warto zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo, ponieważ ono jest najważniejsze.
Potrzebujesz więcej informacji na ten temat?

ZAPYTAJ MECHANIKA

Przeczytaj także

Opel Vectra – typowe usterki i awarie

Opel Vectra – typowe usterki i awarie

Wybór na rynku samochodów jest ogromny. W zależności od własnych potrzeb i upodobań, zwracamy uwagę na różne aspekty przy kupowaniu auta. Najczęściej jednak są to względy ekonomiczne. Jeśli nie chcesz ponosić dużych kosztów eksploatacyjnych, dobrym rozwiązaniem może być Opel Vectra. Pamiętaj,...

więcej

Co zrobić, gdy wycieraczki nie chcą się wyłączyć?

Co zrobić, gdy wycieraczki nie chcą się wyłączyć?

 Włączone wycieraczki w słoneczny dzień - taka sytuacja zdecydowanie nie powinna mieć miejsca. Nie dość że kierowca nie może skupić się na drodze, to poważnie zużywa się mechanizm wycierania szyby. Spowodowane może być to uszkodzoną dźwignią sterowania wycieraczkami, awaria włącznika...

więcej

Konkurs dla wielbicieli Audi 1

Konkurs dla wielbicieli Audi 1

Dla wszystkich milosników sportowego charakteru, klasy i dynamicznych ksztaltów Audi ma wyjatkowa niespodzianke. Ich najnowsze dzielo w postaci stylowego Audi 1, które jest glówna nagroda w najnowszym internetowym „Konkursie Audi 1”.  

więcej

Zatrzaśnięte auto - co robić?

Zatrzaśnięte auto - co robić?

Śpieszysz się do pracy lub na spotkanie i niestety, w wyniku chwilowej nieuwagi, kluczyki zostają zatrzaśnięte wewnątrz samochodu. Zapasowych nie masz, a na wzywanie pomocy brakuje ci czasu. Poza tym to dodatkowy koszt. Co w takim przypadku zrobić? Istnieje wiele sposobów, żeby otworzyć...

więcej

CZYTAJ WIĘCEJ

POTRZEBUJESZ MECHANIKA?