Klimatyzacja - ozonowanie, cena

Średnia cena usługi: od 45,59 PLN do 60,44 PLN

Czyszczenie klimatyzacji ozonem pozwala na skuteczną dezynfekcję systemu wentylacyjnego oraz klimatyzacyjnego samochodu, jak również jego wnętrza bez używania środków chemicznych. Ozon skutecznie usuwa grzyby oraz pleśń, które zebrały się w przewodach wentylacyjnych oraz parowniku klimatyzacji. Powodują one pojawianie się nieprzyjemnego zapachu w samochodzie, prowadząc do reakcji alergicznych oraz chorób.

Ozon dezynfekuje oraz odświeża całe wnętrze pojazdu usuwając przy tym przykre zapachy, także te spowodowane przez palenie, powstawanie pleśni, transport zwierząt itp. Czyszczenie za pomocą ozonu wnętrza pojazdu usuwa zapachy, bakterie i roztocza z jej elementów, takich jak tapicerki, siedzenia i dywaniki.

klimatyzacja ozonowanie

Dlaczego warto czyścić klimatyzację ozonem?

System klimatyzacji, a zwłaszcza parownik, jest idealnym miejscem dla bakterii i grzybów, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie. Jest to spowodowane gromadzeniem się wilgoci w parowniku, w wyniku kondensacji pary wodnej i braku światła. Jest to związane z brzydkim zapachem pochodzącym z systemu wentylacyjnego, pojawiającym się najczęściej podczas włączania lub wyłączania klimatyzacji. Zapach ten zależy od różnych rodzajóœ mikroorganizmów gromadzących się na parowniku w systemie wentylacji i klimatyzacji oraz filtrze kabiny.
Najlepszym sposobem, aby zneutralizować nieprzyjemne zapachy jest usunięcie przyczyny - zniszczenie niebezpiecznych grzybów, wirusów i bakterii.

Ozon jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych metod usuwania wirusów, bakterii i grzybów, a więc i nieprzyjemnego zapachu z klimatyzacji i wentylacji w samochodzie.
Użycie ozonatora przy usuwaniu mikroorganizmów z klimatyzacji i wnętrz samochodów jest szczególnie polecany dla osób podatnych na alergie i podrażnienia górnych dróg oddechowych ze względu na fakt, że nie używa żadnych środków chemicznych. Ozonowanie jest najskuteczniejszą i bezpieczną formą dezynfekcji klimatyzacji samochodowej.

WYSZUKAJ NA MAPIE

MIASTA W POBLIŻU

Nasze porady

Klimatyzacja nie chłodzi – co robić?

Klimatyzacja nie chłodzi – co robić?

Przy dużych upałach ciężko wyobrazić sobie jazdę samochodem bez klimatyzacji. Nagrzany pojazd jest dla człowieka jak piekarnik – długo się w nim nie wytrzyma. Problem pojawia się, gdy klimatyzacja...

więcej

Nawiew działa tylko na najwyższym biegu – co robić?

Nawiew działa tylko na najwyższym biegu – co robić?

Gdy pojawiają się pierwsze upały, większość kierowców bez wahania sięga po udogodnienie, jakim jest wentylacja samochodowa. Niestety, często zdarza się, że dmuchawa wnętrza działa tylko na...

więcej

Co to znaczy „odgrzybianie klimatyzacji”?

Co to znaczy „odgrzybianie klimatyzacji”?

 Zbliżają się wielkimi krokami upalne dni, a co za tym idzie, klimatyzacje pójdą w ruch. Współcześnie większość kierowców absolutnie nie wyobraża sobie jazdy samochodem bez stosowanie tego...

więcej

Klimatyzacja w samochodzie a zdrowie

Klimatyzacja w samochodzie a zdrowie

W upalne dni klimatyzacja stanowi prawdziwe zbawienie dla kierowcy i pozostałych pasażerów. Często jednak mówi się, że jest przyczyną chorób i bardzo szkodzi zdrowiu. Czy to prawda? Jak chronić...

więcej