Klimatyzacja - ozonowanie, cena

Średnia cena usługi: od 47,84 PLN do 61,46 PLN

Czyszczenie klimatyzacji ozonem pozwala na skuteczną dezynfekcję systemu wentylacyjnego oraz klimatyzacyjnego samochodu, jak również jego wnętrza bez używania środków chemicznych. Ozon skutecznie usuwa grzyby oraz pleśń, które zebrały się w przewodach wentylacyjnych oraz parowniku klimatyzacji. Powodują one pojawianie się nieprzyjemnego zapachu w samochodzie, prowadząc do reakcji alergicznych oraz chorób.

Ozon dezynfekuje oraz odświeża całe wnętrze pojazdu usuwając przy tym przykre zapachy, także te spowodowane przez palenie, powstawanie pleśni, transport zwierząt itp. Czyszczenie za pomocą ozonu wnętrza pojazdu usuwa zapachy, bakterie i roztocza z jej elementów, takich jak tapicerki, siedzenia i dywaniki.

klimatyzacja ozonowanie

Dlaczego warto czyścić klimatyzację ozonem?

System klimatyzacji, a zwłaszcza parownik, jest idealnym miejscem dla bakterii i grzybów, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie. Jest to spowodowane gromadzeniem się wilgoci w parowniku, w wyniku kondensacji pary wodnej i braku światła. Jest to związane z brzydkim zapachem pochodzącym z systemu wentylacyjnego, pojawiającym się najczęściej podczas włączania lub wyłączania klimatyzacji. Zapach ten zależy od różnych rodzajóœ mikroorganizmów gromadzących się na parowniku w systemie wentylacji i klimatyzacji oraz filtrze kabiny.
Najlepszym sposobem, aby zneutralizować nieprzyjemne zapachy jest usunięcie przyczyny - zniszczenie niebezpiecznych grzybów, wirusów i bakterii.

Ozon jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych metod usuwania wirusów, bakterii i grzybów, a więc i nieprzyjemnego zapachu z klimatyzacji i wentylacji w samochodzie.
Użycie ozonatora przy usuwaniu mikroorganizmów z klimatyzacji i wnętrz samochodów jest szczególnie polecany dla osób podatnych na alergie i podrażnienia górnych dróg oddechowych ze względu na fakt, że nie używa żadnych środków chemicznych. Ozonowanie jest najskuteczniejszą i bezpieczną formą dezynfekcji klimatyzacji samochodowej.

WYSZUKAJ NA MAPIE

MIASTA W POBLIŻU

Nasze porady

Ile kosztuje nabicie i odgrzybienie klimatyzacji?

Ile kosztuje nabicie i odgrzybienie klimatyzacji?

Klimatyzacja w aucie to spore udogodnienie, ale wymagające kontroli i serwisowania. Przy zachowaniu podstawowych zasad pielęgnacji może ona służyć nam długo i bez zarzutów. Trzeba jednak liczyć...

więcej

Nawiew działa tylko na najwyższym biegu – co robić?

Nawiew działa tylko na najwyższym biegu – co robić?

Gdy pojawiają się pierwsze upały, większość kierowców bez wahania sięga po udogodnienie, jakim jest wentylacja samochodowa. Niestety, często zdarza się, że dmuchawa wnętrza działa tylko na...

więcej

Ozonowanie, a odgrzybianie klimatyzacji

Ozonowanie, a odgrzybianie klimatyzacji

Nieprzyjemny zapach unoszący się z klimatyzacji potrafi znacznie pogorszyć komfort jazdy, jednak nie to jest najgorsze. Grzyby i drobnoustroje, które rozwijają się w tym miejscu, mogą prowadzić do...

więcej

Użytkowanie auta podczas upałów

Użytkowanie auta podczas upałów

Zaczynają się wakacje, a wraz z nimi upały i duże temperatury. Jazda samochodem bez klimatyzacji będzie prawdziwą męką, podobnie jak wejście do rozgrzanego na słońcu pojazdu. Silne promienie...

więcej