Diagnostyka komputerowa silnika, cena

Średnia cena usługi: od 102,75 PLN do 149,86 PLN

W większości aut za prawidłową pracę wszystkich układów odpowiedzialny jest komputer. Dzięki niemu szybko zlokalizujemy i usuniemy usterkę. Jeśli chcesz kupić używane auto i boisz się o jego stan, jest to idealne rozwiązanie dla ciebie! Wystarczy udać się do specjalistycznego warsztatu i sprawdzić stan jednostki napędowej. Tylko w ten sposób uzyskasz pewność, że nie kupujesz wraku.

diagnostyka komputerowa silnika

Diagnostyka komputerowa auta pozwala na zlokalizowanie większości usterek, przez co jest wyjątkowo przydatną usługą. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli kupujesz auto używane. Wystarczy udać się do odpowiedniego warsztatu, gdzie fachowiec podłączy komputer samochodowy pod podręczny laptop i po chwili już wiadomo, co zakłóca funkcjonowanie pojazdu, a także jaki jest jego stan techniczny. Warto więc zainwestować w taką usługę – nikt nie nabije cię w butelkę.

Podstawowa zaleta tego rozwiązania jest bezdyskusyjna – nie trzeba rozbierać samochodu, aby sprawdzić, co nie działa prawidłowo. Jak to się odbywa? Sprzęt dokonuje porównania wartości parametrów, występujących w pojeździe, z tymi, określonymi przez producenta. Dzięki zastosowaniu specjalnego systemu możliwe jest zdiagnozowanie stanu wszystkich układów w aucie. Komputery współczesnych aut posiadają wbudowane układy diagnostyczne. Jeśli parametry któregoś z podzespołów odbiegają od normy, komputer samochodowy zapisze to w postaci kodu błędu. Odczytanie kodów błędu przez pracownika specjalistycznego warsztatu trwa dosłownie chwilę, ale nie stanowi to od razu diagnozy. Dopiero w wyniku złączenia dwóch komputerów można jednoznacznie określić problem.

Bez możliwości elektronicznego wykrycia kodów błędu w samochodzie bardzo ciężko byłoby naprawić auto. Kiedy więc silnik działa nieprawidłowo, wystarczy podpiąć podgniazdo diagnostyczne samochodu wtyczkę komputera i można już zeskanować cały system. W przypadku jakiejkolwiek usterki pojawi się komunikat, który pozwala zlokalizować problem. Teraz wystarczy już tylko wymontować stary element, włożyć w jego miejsce nowy i wszystko powinno działać. Wydaje się proste, prawda? Niestety, diagnostyka komputerowa wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Często w przypadku silnika zdarza się, że elektronicznie nie można wykryć kodu błędu. Dlaczego tak się dzieje? Otóż istnieje wiele usterek mechanicznych, niewykrywalnych poprzez diagnostykę. W takim wypadku sprawdza się już wyłącznie doświadczenie mechanika, który wykryje przyczynę problemu.

Może się zdarzyć także odwrotna sytuacja – komputer będzie wskazywał, że awarii uległo kilka podzespołów, a tymczasem winny będzie tylko jeden. Elektroniczny sprzęt diagnostyczny jest wyjątkowo wrażliwy i za usterkę może wziąć zwyczajną nieszczelność, którą można łatwo naprawić. Dobry specjalista nie będzie w takiej sytuacji od razu zamawiał drogich części zamiennych, tylko sprawdzi wszystkie podejrzane podzespoły i dopiero wtedy podejmie decyzję.

Statystyki wskazują, że amatorzy mechaniki samochodowej, którzy zaopatrują się w sprzęt do diagnostyki komputerowej, z reguły wydają mnóstwo pieniędzy na zupełnie niepotrzebne części do auta. Wniosek jest prosty – nawet najlepsze urządzenia nie zastąpią wiedzy i doświadczenia dobrego mechanika. Właśnie dlatego warto takie zadanie pozostawić specjaliście.

WYSZUKAJ NA MAPIE

MIASTA W POBLIŻU

Nasze porady

Kia Ceed I - Cena diagnostyki komputerowej

Kia Ceed I - Cena diagnostyki komputerowej

 Kia Ceed to hit rynkowy, którego premiera odbyła się w 2006 roku, a produkcja z powodzeniem odbywa się do dzisiaj. Generacja omawianego modelu kończy się jednak na roku 2012. Samochód...

więcej

Chevrolet Aveo T250 - Cena diagnostyki komputerowej

Chevrolet Aveo T250 - Cena diagnostyki komputerowej

  Chevroleta Aveo T250 nie trzeba przedstawiać, po tym jak popularnym miejskim autem stała się poprzednia generacja T200. 2 generacja tego modelu produkowana była w latach 2006-2011, a samo...

więcej

Chevrolet Aveo T200 - Cena diagnostyki komputerowej

Chevrolet Aveo T200 - Cena diagnostyki komputerowej

  Chevrolet Aveo to miejski model segmentu B. Gdy Daewoo zajęte zostało przez Chevroleta, mniejszy model Aveo zastąpił popularnego Lanosa. Jego produkcja rozpoczęła się w 2002 roku i trwa do...

więcej

Nissan Note I - Cena diagnostyki komputerowej

Nissan Note I - Cena diagnostyki komputerowej

  Nissan Note to miejski minivan, który w kolejnej generacji przeszedł z segmentu K do B. Produkowany był w latach 2005-2016, gdzie 1 generacja przeszła lifting w 2010 roku, a jej produkcja...

więcej