Honda Accord VIII - Cena wymiany tarcz hamulcowych

 

 Jest to VIII i zaraz ostatnia generacja Hondy Accord oferowana na rynek europejski. Model był produkowany w latach 2008 - 2015. W 2011 auto przeszło facelifting. Oferowano 3 jednostki benzynowe o mocach od 156KM do 201KM oraz 2 wersje diesla od 150KM do 180KM.

Tarcze hamulcowe to element eksploatacyjny układu hamulcowego i tak samo jak klocki hamulcowe podlega okresowej wymianie. Przyjmuje się, że na jedną wymianę tarcz hamulcowych przypada wymiana 2-3 zestawów klocków hamulcowych, które zużywają się dużo szybciej. Na szybsze zużycie tarczy hamulcowych ma wpływ sposób jazdy oraz niewłaściwe zachowanie. Wjeżdżając w kałużę po gwałtownym hamowaniu narażamy tarczę na zdeformowanie spowodowane nagłym chłodzeniem rozgrzanego metalu. Tarcze nadające się do wymiany mogą bić podczas hamowania, co odczuwalne będzie na kole kierownicy, lub posiadać mogą duży rant wynikający z głębokiego zużycia. Przegrzane hamulce ujawnią się poprzez niebieskie odbarwienia na tarczy. Standardowo eksploatowane markowe tarcze hamulcowe powinny wytrzymać ok. 80 tys. km. Tarcze różnią się od siebie ceną oraz budową, gdzie wyróżnić można poza standardowymi takie jak nawiercane, nacinane, wentylowane czy sportowe ceramiczne. Do nowych tarcz hamulcowych nie wolno montować starych klocków hamulcowych. Warto pamiętać także, aby nie hamować gwałtownie zaraz po zamontowaniu nowego zestawu z uwagi na potrzebę dotarcia się elementów.

Ceny tarcz i klocków hamulcowych wraz z usługą wymiany w wybranych silnikach Honda Accord VIII dla przedniej osi przedstawiono poniżej. Cena w nawiasie dotyczy klocków hamulcowych.

Paliwo
 
Silnik
 
Przednia oś
Najtańsze

Rekomendowane

Premium Średni koszt +
wymiana

 

 

Benzyna


 
 

2.0 VTEC 156KM 115kW

 
 

 

 

410 PLN
(127)
 
 
 

 
 

 

 

540 PLN
(261)
 
 
 

 
 

 

 

638 PLN
(343)
 
 
 

 
 

 

 

897 PLN
 
 
 

2.4i 190KM 140kW
2.4 VTEC 201KM 148kW

 

Diesel

 

2.2 DTEC 150KM 110kW
2.2 i-DTEC 180KM 132kW

Ceny tarcz i klocków hamulcowych wraz z usługą wymiany w wybranych silnikach Honda Accord VIII dla tylnej osi przedstawiono poniżej. Cena w nawiasie dotyczy klocków hamulcowych.

Paliwo
 
Silnik
 
Tylna oś
Najtańsze

Rekomendowane

Premium Średni koszt +
wymiana

 

 

Benzyna


 
 

2.0 VTEC 156KM 115kW

 
 

 

 

216 PLN
(81)
 
 
 

 
 

 

 

400 PLN
(231)
 
 
 

 
 

 

 

446 PLN
(245)
 
 
 

 
 

 

 

727 PLN
 
 
 

2.4i 190KM 140kW
2.4 VTEC 201KM 148kW

 

Diesel

 

2.2 DTEC 150KM 110kW
2.2 i-DTEC 180KM 132kW

Cena wymiany tarcz hamulcowych może być stała dla wszystkich jednostek napędowych w danym modelu samochodu, jeżeli producent przewiduje montaż tych samych tarcz hamulcowych bez względu na generowaną moc oraz procedura ich wymiany zajmuje tyle samo czasu dla wszystkich odmian modelu. Do wyboru kierowcy udostępniona została szeroka gama produktów, od tych ekonomicznych jak BRECK czy ABE, przez renomowanych w postaci TRW czy FERODO, kończąc na produktach premium jak np. ATE. W przypadku Hondy Accord VIII wymiana tarcz hamulcowych zarówno na przedniej jak i tylnej osi trwa ok 55 minut. Po zamontowaniu nowych tarcz hamulcowych konieczny jest montaż nowych klocków. Cena usługi może się różnić w zależności od regionu, wielkości miasta czy renomy warsztatu.

 
Potrzebujesz więcej informacji na ten temat?

ZAPYTAJ MECHANIKA

Przeczytaj także

Co zrobić, gdy sprzęgło nie rozłącza się całkowicie?

Co zrobić, gdy sprzęgło nie rozłącza się całkowicie?

 Problem z niezupełnie rozłączającym się sprzęgłem przybiera na sile z biegiem czasu. Powodować to może rozciągnięta linka sprzęgła, nieszczelny układ hydrauliczny, rozregulowana linka, czy zamontowane nieodpowiednie elementy w układzie. Jazda z niesprawnym sprzęgłem wpływa dodatkowo na...

więcej

CZYTAJ WIĘCEJ

POTRZEBUJESZ MECHANIKA?

Darmowa porada mechanika