POWRÓT

zgrzyty podczas rozruchu

Chciałam dziś wyjechać z garażu i nie odpalił, kontrolki zapalają się tak jak zawsze czyli wtrysk, olej i akumulator, ale po przekręceniu kluczyka, nie kręci tylko wydaje jakieś zgrzyty. Czy wystarczy podłączyć akumulator? Czy to poważniejsze usterka? Zastanawiam się czy może mam za mało paliwa, żeby odpalił, kontrolka świeci się od 4 dni, ale tylko odpalam na benzynie. Jeżeli to coś poważnego, co zrobić, żeby dojechać do mechanika?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
ASS  Paweł Szudzik
UMÓW WIZYTĘ

Majkowskiego 5, Pruszcz Gdański

Witam.

Z opisu wynika , jakoby uszkodzony był rozrusznik.

Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ

Przechodnia 14, Węgrów

Podstawową diagnostyką w tym przypadku jest sprawdzenie napięcia akumulatora. Jeśli jest niższe niż wymagane rozrusznik nie będzie miał siły odpalić silnika. Jeśli jednak z akumulatorem wszystko w porządku uszkodzony okaże się rozrusznik

A&R ROTOR

DALEKA 4, RZESZÓW

Opis wskazuje na zużyty rozrusznik a konkretnie tzw bendiks. Jednak ja taki rozrusznik rozebrałbym na części i po weryfikacji wymieniłbym wszystko co wymaga wymiany aby oddać go w 100 % sprawnym. Po rozkręceniu jest dobra okazja aby zweryfikować uzwojenie stojana (jeśli jest) pod kątem przebicia, uzwojenie wirnika z tego samego powodu, długość szczotek i szczotkotrzymacz na przebicie oraz komutator czy nie jest zbytnio zużyty. Cewkę wymieniłbym bo jeśli bendiks jest zużyty to cewka nie jest w lepszym stanie. Tym sposobem cały rozrusznik będzie doprowadzony do 100 % sprawności.

AMS Swiezy

Konduktorska 24, Katowice

z opisu wynika ze przyczyna jest uszkodzony rozrusznik

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ

ul. Bokserska 9, Warszawa

Z opisu wynika, że może być uszkodzony rozrusznik albo koronka koła zamachowego.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.