POWRÓT

Citroen C5 2017

zawyżone zużycie paliwa dla nowego samochodu

Kupiłem nowy samochód. Czy może tak być, że pierwsze zużycia paliwa przez np. pierwszy 1000 kilometrów są nieprawidłowe? Chodzi o to, że spalanie komputer pokazuje bardzo wysokie. Potrzebuje wiecej danych do porownywania nabitych przez kilometry jazdy, czy jeszcze co innego? pozdrawiam

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Mirosław Detlaf - blacharz samochodowy
Andy | Mirosław Detlaf - blacharz samochodowy

ul. Kasztanowa 3, Kokoszkowy, Starogard Gdański

Ongiś tak bywało, że nowy samochód "na dotarciu" palił niemiłosiernie.
Obecnie silniki są dość dokładnie już fabrycznie "spasowane".
Zwiększone zużycia o 15% daje się ledwo zauważyć.
I to bardzo wytrawnym użytkownikom danego modelu.
Jednak jeśli pragniesz uzyskać wskaźniki podawane przez producenta to się zawiedziesz. Są moim skromnym zdaniem niedościgłym marzeniem użytkowników aut- być może również i ich producentów. Chociaż muszę przyznać, że kilka razy udało mi się osiągnąć "parametry katalogowe" jednak w bardzo sprzyjających warunkach jazdy. Droga tylko dla mnie, z górki i z wiatrem.
Ostatnio jechałem Vanem 7 osobowym.
Pierwsza jazda zaskoczyła mnie 15l/100km (diesel)- trasa od sprzedającego do domu. Potem "zaprzyjaźniłem" się z tym autkiem i obecnie 7,5 l/100km na tej samej trasie nie jest rzadkością- w normalnym ruchu ulicznym z 7 osobami na pokładzie i jakimś niewielkim bagażem.
Czasami więc my sami musimy poznać jak prowadzić dany samochód. Szczególnie gdy jest nowy często przegazowujemy przed zmianą na wyższy bieg lub zbyt późno lub zbyt wcześnie redukujemy bieg. Co w konsekwencji czyni naszą jazdę mało ekonomiczną.

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ
Zbigniew | Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki

ul. Bokserska 9, Warszawa

Niestety, bardzo często jest tak, że producenci podają zaniżone spalanie w stosunku do rzeczywistości. Było to wielokrotnie udowadniane w wielu testach.

AUTOMECHANIKA 24H
Rafał | AUTOMECHANIKA 24H

MICHAŁOWICE, ul. Na Gródek 16, KRAKÓW

dane fabryczne dużo odbiegają od normy jaka jest rzeczywiście wpływ na duże spalanie mają ; styl jazdy ekonomiczna czy sportowa ,z klimatyzacja ,po mieście cały czas ale myślę że po przejechaniu około 2500 kilometrów i przegonieniu auta po autostradzie powinno pomóc zmniejszyć to spalanie.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI

Darmowa porada mechanika