POWRÓT

Zapala się kontrolka silnika

Witam. Jeszcze na gwarancji zimą 2017 trzykrotnie zapalała się kontrolka silnika. W ASO za pierwszym razem wymienili lambdę, za drugim razem jakiś moduł. Dopiero za trzecim razem posłuchali mnie, że kontrolka zapala się zawsze podczas dużej wilgotności oraz opadów i stwierdzili korozję kabli. Wymienili całą wiązkę. Jeździłem tak aż do lipca 2018 kiedy to jadąc na wczasy nad morze cały czas w deszczu kontrolka zapaliła się ponownie. Diagności w ASO Gdynia stwierdzili usterkę katalizatora i skasowali błąd. Nie wymieniłem katalizatora i przejechałem około 15 tys km, aż do następnego wyjazdu na wczasy w lipcu 2019. Po wypoczynku w górach jechałem nad morze znowu w deszcz i zapaliła się kontrolka. ASO tym razem w Szczecinie znowu stwierdziło katalizator. Zarówno w ADO w Gdyni jak i w Szczecinie zwracałem uwagę, że kontrolka zapala się w deszcz. Nadmieniam, że nie ma żadnych innych objawów typu zwiększone spalanie czy spadek mocy silnika. Nie wiem czy to ważne, ale zawsze tankuję na bp, a jadąc na wczasy leję 98. Jakoś nie wierzę w ten katalizator, gdyż aktualny przebieg to 73 tys. km. POMOCY!

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Smart Car Tychy

Przemysłowa 41, Tychy

Katalizator jest możliwy gdyż te silniki lubią spalać olej co znacznie skraca żywotność katalizatora.
Błąd z katalizatora również może powstawać w wyniku zaburzenia spalania mieszanki paliwowej - do sprawdzenia układ zapłonowy.

Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ

F. Philipsa 8, Piła

witam , niestety kolega ma rację , nie można wykluczyć katalizatora , tym nie mniej zastanawiająca jest ta zależność od deszczu - wilgoci , niestety druga opcja to pozostaje korozja przewodów w wiązce ,

Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ

Przechodnia 14, Węgrów

Ten katalizator albo druga sonda świruje


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Darmowa porada mechanika