POWRÓT

Renault Scenic I 2.0 benzyna, rok 1998, przebieg 140 tyś.

zapach paliwa w kabinie

Witam. Przy zimnym silniku w kabinie czuć niby - paliwo - niby spaliny ( tłumiki wymienione rok temu) po zagrzaniu się silnika nic nie czuć - jak to może być przyczyna? Jaki stopień trudności jest w wymianie zbiorniczka spryskiwacza - przy wlewaniu płynu od razu wszystko wylatuje, pomimo że lany był tylko płyn zimowy ( stało się to latem co najdziwniejsze )

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ
Zbigniew | Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki

ul. Bokserska 9, Warszawa

Nie musi być to wina zbiorniczka, może być problem z pompką. Odnośnie zapachu - warto sprawdzić dokładnie wszystkie przewody paliwowe - zwłaszcza kiedy występuje ten zapach, czyli na zimnym silniku.

Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ
Rafał | Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''

F. Philipsa 8, Piła

witam - co do wycieku płynu spryskiwacza - to proszę najpierw sprawdzić przyczynę wycieku - może to zbiorniczek, może pompka spryskiwaczy - ( jest montowana na zbiorniczku) , może uszczelka między zbiorniczkiem a pompką, a może tylko nieszczelny lub spadnięty wąż od pompki, wymiana wymaga trochę rozbierania - nadkole, zderzak ale wystarczy mieć narzędzia i jako takie pojęcie o mechanice , ale nie jest to trudne zadanie, co do zapachu - to istone jest określenia czy czuć paliwem? czy spalinami ? i kiedy? już przed odpaleniem ? czy po odpaleniu silnika?


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI