POWRÓT

zanikające napisy po rozgrzaniu silnika

Mam klopot z wyswietlaniem napisow na desce rozdzielnczej w Mercedes A classa 2006 z automatyczna skrzynia biegow. Ciekawa historia, jak jest zimny, wszystko pieknie ladnie widac, a jak silnik sie juz rozgrzeja to napisy zanikaja, tzn prawie nie widac, tak slabo sie wyswietlaja. To proces nie nagly a powolny, w miare rozgrzewania (dosc szybko) napisy coraz gorzej widac. Na dokladke wycieraczki dzialaja "dowolnie" tzn po wlaczeniu na 1 bieg po 2 ruchach same wskakuja na 2 bieg a zaraz na 3! Potem wracaja na 1 i tak w kolko.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Wulkanizacja TIR OSOBOWE PNEUMASTER

Sikorskiego 11, Kraków

Cześć. Sedno problemu możesz mieć wspólne lub problem występuje oddzielnie. Albo to wiek auta albo czynnik zewnętrzny tzn : jak wiek auta to liczniki do elektronika i do osuszenia oraz przelutowania zimne luty. Możesz próbować prościej rozwiązać problem czyli taśmę złącza zegarów oczyścić i przesmarować kontaktsprayem, względnie podmień cały licznik na używany i obserwuj czy problem zniknie. Wycieraczki : może być pająk a raczej na pewno pająk czyli cała manetka wycieraczek jest do wymiany.
A jeśli czynnik zewnętrzny a problemy są wspólne to może to być woda. Podczas rozbiórki zegarów trzeba zwrócić uwagę czy nie ma tam kondensatu wody jesli tak szukać nieszczelności.

Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ

F. Philipsa 8, Piła

witam , odnośnie napisów - pada wyświetlacz w zegarach, przyczyną pewnie są tzw. zimne luty , czyli brak dobrego styku na wyświetlaczu , problem będzie się z czasem pogłębiał , odnośnie wycieraczek - prawdopodobnie uszkodzona manetka


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.