POWRÓT

Zakup Forda Focusa Mk2 2.0 145 KM Duratec

Witam. Przymierzam się do zakupu Forda Focusa Mk2 (2005-2007) 2.0 Duratec 145KM. Czy ten silnik jest polecany w porównaniu do 1.6 100KM? Samochód używany byłby więcej na trasie niż w mieście. I pytanie, czy to prawda, że tylne zawieszenie bardzo rdzewieje przez co konieczny jest jego bardzo kosztowny remont? Dziękuję za odpowiedzi, Pozdrawiam.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ

ul. Bokserska 9, Warszawa

Zawieszenie w tym samochodzie naprawia się ze względu na zużycie elementów metalowo-gumowych. Koroduje ono po wierzchu ale w większości przypadków ta korozja nie ma wpływu na konieczności wymiany. Oba silniki teoretycznie powinny być podobne jeśli chodzi o trwałość.

Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ

Przechodnia 14, Węgrów

Tak, tylne zawieszenie w Focusach jest drogie- to wielowahaczowy układ, choć dość trwały. Problemem jest to, że praktycznie zawsze śruby trzeba wycinać ze względu na korozję, przez co konieczny jest zakup nowych a te są drogie. Silniki benzynowe są bezproblemowe, dodatkowo 2.0 na łańcuchu.

Car Serwis Jan Igras Mechanika Samochodowa

Łąkowa 46, Bolesławiec

Bardzo dobre silniki ale warto również podjechać dodatkowo na test diagnostyczny komputerem jak i sprawdzenie na ścieżce przeglądowej.Pozdrawiam

Ford  -  Wojciech Hanc Krzysztof Wojciechowski S.C.

Tarnogórska 20 a, Warszawa

Witaj, silnik 2,0 HE to bardzo dobra i wytrzymała konstrukcja z rozrządem łańcuchowym. Po około 150 tys. km może zaistnieć konieczność wymiany lub naprawy kolektora dolotowego - wypracowane zamocowania przepustnic zmiennej geometrii. Zawieszenie tylne to tuleje metalowo gumowe i konieczność wymiany tych wahaczy, których nie uda się odkręcić.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Darmowa porada mechanika