POWRÓT

BMW E-36 316i 93 rok benzyna 75KW

wzrost temperatury chłodzenia

BMW e-36 316i 93rok 75KW sedan 1.6pojemnosc. Witam mam pytanie, mam poziom płynu chłodzącego i nagle zaczęło mi rosnąć temperatura na wskaźniku temp.raz na czerwone pole a raz na normalny stan/na połowie tak jak było/i od nowa temperatura skacze co może być? Boje się dalej jeździc /max do 4km,poruszam sie, sprawdzałem stan oleju jest czarny nic nie wskazuje na wode a powinno pokazac na bagnecie,waz górny gorący, nawiew dmuchawy wlaczylem aby zmiejszyc temp.to leciało zimne powietrze,co moze byc? Jestem zalamany poz.Wojtek

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ
Zbigniew | Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki

ul. Bokserska 9, Warszawa

Witam, problemem może być np. zacinający się termostat. Proszę również sprawdzić czy w momencie, kiedy temperatura wzrasta powyżej normy - czy włącza się wentylator chłodnicy.

Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ
Rafał | Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''

F. Philipsa 8, Piła

witam - nawiew zimnego powietrza - mimo włączonego ogrzewania świadczy o zbyt niskim poziomie płynu w układzie chłodzenia, - jest zapowietrzony, jeśli poziom w zbiorniczku jest ok, - to te wszystkie objawy świadczą o przedmuchu spalin do układu chłodzenia - tworzą się gazowe bąble - i one powodują problemy z chłodzeniem (wskaźnik) , zapowietrzanie się nagrzewnicy, i poziom płynu który WYDAJE się być ok, - moja diagnoza - możliwa uszczelka pod głowicą.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI