POWRÓT

wyświetla ryzyko awarii silnika

Witam mam nietypowy problem z Laguną 3 Grandtour 2011 rok silnik 1,5dci 110 ps. A więc latem jadąc dość dynamicznie na wakacje zatrzymałem się na światłach a gdy ruszyłem zapalił się komunikat ,,ryzyko awarii silnika''. Zjechałem na poboczę i zadzwoniłem po asistance. Znajomy mechanik podpiął do komputera wykasował kody i było ok. Po jakimś czasie jadąc w trasę na autostradzie znowu to samo i jakby na 3 gary chodził. Mechanik kazał jechać . Po kilku zatrzymaniach i jeżdzie dalej uspokoiło się i zgasło oraz palił na 4 gary. Wymieniłem filtr paliwa wykosowano kody i był spokuj na ok 5 miesięcy . Komunikat znowu pojawił się podczas dynamicznej jazdy autostradą i palił na 3 gary. Dojechałem jakoś do domu wymieniono wtrysk . Laguna pali jeżdzi i ok 300 km po naprawie znowu komunikat i pali na 3 . Co może być ?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ

śródmiescie, Wałbrzych

Aby stwierdzić przyczynę należy zrobić diagnostykę komputerową,dobrym sprzętem, gdzie kody błędów bedą opisane po polsku oraz dane bieżące.Zrobić jazdę testową.Następnie dobra interpretacja diagnosty

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ

ul. Bokserska 9, Warszawa

Niestety, samo kasowanie błędów nie rozwiązuje problemów. Należy zwrócić się do dobrego diagnosty, żeby zinterpretować błędy.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Darmowa porada mechanika