POWRÓT

Wymiana turbo i węża olejowego

Witam ! 3 mce temu wymieniono turbinę a na cieknący wąż od oleju nałożono kawałek węża i zaciśnięto na tzw.trytki. Od 16.04 do dnia dzisiejszego mechanicy z Serwisu Joryc w Bolesławcu nie dokonali naprawy . Moje pytanie czy źle wykonana naprawa węża od oleju może być również przyczyną uszkodzenia drugiej turbiny ? Ile czasu zajmuje wymiana węża , oraz turbiny ? Nie sądzę że aż 3 tyg. Pozdrawiam Sylwia

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
SKRZYNIARZ

EKONOMICZNA 2, bolesławiec

Witam.
Jeżeli to jest wąż od smarowania turbo olejem to jak najbardziej jest możliwość uszkodzenia sprężarki poprzez słabe smarowanie a w przypadku gdy jest to wąż powietrza to wpływa to na moc. Czas wymiany jak części są to max 2 dni robocze a w przypadku zamawiania części max do 5 dni roboczych.
Pozdrawiam

Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ

Przechodnia 14, Węgrów

Kijem takich pogonić! Panuje tam za duże ciśnienie oleju aby lepić nakładkami... jak najbardziej może być przyczyną uszkodzenia drugiej turbiny. Jeśli nawet śruby po drodze będą się stawiać to dzień roboczy.

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ

ul. Bokserska 9, Warszawa

Są dwa przewody - jeden doprowadza olej do turbiny, a drugi odprowadza. Jeśli doprowadzający został tak naprawiony, to może być to powodem uszkodzenia, natomiast w przypadku drugiego przewodu (odprowadzającego) - raczej nie.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.