POWRÓT

Wymiana oleju i filtrów

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie wymiany olejów i filtrów. Wymieniałam olej i filtry w 2018 r. mechanik na kartce napisał mi, że mam wymienić olej po przejechaniu 20 tys. km. Czy to normalne biorąc pod uwagę, że to stare auto? Nie powinnam wymieniać jednak co roku, jak się powinno lub przynajmniej po przejechaniu 10-13 tys. km? Prośba o pomoc, bo od czasu wymiany w 2018 roku przejechałam ponad 13 tys. km i nie wiem, czy wymieniać olej (sprawdzałam kolor, poziom i gęstość no i jeszcze jest ok), czy czekać aż stuknie mi te 20 tys.?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Auto Odolany Blacharstwo Lakiernictwo naprawy powypadkowe
UMÓW WIZYTĘ

Przyce 21B, Warszawa

Najlepiej wymienić olej co 15000 tys, filtr oleju, kabiny, w przypadku grupy VW również korek spustowy który jest jednorazowy

Porównaj ofert OC.

Morela Serwis Samochodowy
UMÓW WIZYTĘ

Warszawska 56, Warszawa

Dzień dobry, olej silnikowy wymieniać należy raz w roku lub 15tys km, w zaleznosci co nastapi pierwsze. jesli samochod jeździ na krótkich odcinkach to należy okres przegladowy ( wymiany oleju ) skrócic nawet do 8-10tys km.

Auto - Niedziałek

Światowa 24, Warszawa

Dzień dobry, olej najlepiej wymieniać raz w roku lub co 15000km w zależności od tego co nastąpi wcześniej. Warto również dla bezpieczeństwa wykonać przegląd ogólny auta.

FIX and DRIVE

Rzemieślinków 11, Warszawa

witam jezeli chodzi o wymiane oleju to naszym zdaniem jest potrzeba wymiany po 15 tys km nawed przy starym aucie pozdrawiam

 DK Drive Dariusz Krypa

Aksamitna 10 B, Warszawa

Nie. Raz w roku trzeba wymienic olej nawet jak przejedziemy 2 tys km

Euromaster ROBERTUS

Wołowska 26, Warszawa

Dzień Dobry, olej powinno się wymieniać według wskazania interwału jaki zaleca producent (VW 15000 km, olej long life 30000 km) lub raz w ciągu roku (12 mc). Nie jest Pani w stanie stwierdzić czy olej ma swoje właściwości po kolorze i gęstości. Zalecam wymianę oleju. Nie wiem jaki jest przebieg auta, ale w 14 letnim samochodzie zalecałbym wymianę oleju co 10000 km. lub raz w roku.

Ballaun: serwis Kia Nissan Hyundai Fiat oraz ASO SsangYong
UMÓW WIZYTĘ

Białowieska 6, Warszawa

Szanowna Pani,

Zgodnie ze starą szkołą dotyczącą obsługi starszych samochodów olej silnikowy i filtr oleju powinno się wymieniać przynajmniej raz w roku bez względu na to ile samochód ma przejechanych kilometrów, lub po przejechaniu 10 do 15 tys. km. w zależności od tego co nastąpi wcześniej.
Są oczywiście różne szkoły i wielu producentów zaleca wymianę oleju nawet po 30 tys. kilometrów ale są to głowie zabiegi marketingowe mające na celu zapewnienie potencjalnego klienta o niskich kosztach eksploatacji.
Niestety to się mści po dużych przebiegach i kolejny użytkownik, bądź ten sam po przejechaniu 100-150 tys. km jak samochód jest już po gwarancji może mieć problemy.
Reasumując decyzja oczywiście należy do Pani ale my rekomendujemy wymianę oleju i filtra oleju przynajmniej raz w roku bez względu na ilość przejechanych kilometrów- jeśli oczywiście samochód nie przejedzie wcześniej 10- 15 tys. km.
Gdyby miała Pani jeszcze jakieś pytania proszę o kontakt.

Pozdrawiamy,
Jacek Ballaun Autoryzowany Dealer.

AUTO SERWIS - ROBCAR

Trakt Brzeski 42 D, Warszawa

PROPONUJĘ WYMIENIAĆ RAZ DO ROKU ,LUB PO 15000KM.

Warsztat Samochodowy / Wulkanizacja / Klima

Staniewicka 22, Warszawa

Dzień dobry,
Olej i filtr oleju powinno się wymieniać co około 15tyś. km lub co rok - co nastąpi wcześniej. W Pani przypadku należy się kierować zasadą co rok. Dodatkowo wymiana filtrów powietrza i kabinowy jeśli jest - w zależności od stanu.
Pozdrawiam

Graftech service  SERWIS SAMOCHODÓW AUDI VW SEAT SKODA

Kijowska 29, Odrano-Wola, Grodzisk Mazowiecki

Dzień dobry
Jeśli chce Pan użytkować auto bezproblemowo zalecamy wymianę oleju co rok lub 15tys km .
Pozdrawiamy Graftech
Serwis Audi VW Seat Skoda


Porównaj ofert OC.

Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Wyszukaj warsztat