POWRÓT

Wycieraczki przednie stają w różnych pozycjach

Witam, w moim C8 pojawił się problem z przednimi wycieraczkami. Po jakiejś akcji - otwarcie drzwi lub samo kliknięcie centralnego przednie wycieraczki wykonują jeden cykl i zatrzymują się w różnych położeniach (pionowo, w połowie szyby, w 2/3). Owszem po iluś tam cyklach wracają także na miejsce spoczynku. Wcześniej nie było problemu. Pojawił się on po pracy, którą wykonałem - opis poniżej. Poza tym wszystko ok. Nie wiem czy to problem jakiś z programowaniem kompa, czy mechaniczny, czy też gdzieś coś zwiera.

I. Montowałem dodatkowy przekaźnik do włączania wentylatora (wiatrak jest jeden, dodany został przełącznik ręczny na przekaźniku) i co z tym się wiąże była potrzeba dojścia do grodzi (guma jest w godzi za schowkiem), żeby przejść przewodem do przełącznika. W tym celu zdjęte było podszybie, ramiona wycieraczek, delikatnie poluzowane na śrubach mocowanie prawego mechanizmu wycieraczek - ale tylko na gwincie. Wszystko rzecz jasna złożone i nie haczy. Wspomniany przekaźnik ma rzecz jasna oddzielny układ i zasilanie jest wzięte z dużej śruby będącej na wierzchu w skrzynce bezpieczników pod maską.

II. Wcześniej sprawdzone były bezpieczniki w skrzynce bezpieczników przy silniku (niektóre musiałem wyjąć w tym celu). Auto ma bowiem generalnie tak, że bardzo późno włącza wiatrak. 95-100 stopni, stąd kontrola bezpieczników.

Przy okazji - czy te rezystory włączające od wiatraka warto sprawdzać czy wymienić profilaktycznie - może szkodzi im "starość"?

Dzięki.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Ballaun: Niezależny Serwis Kia, Nissan, Fiat, Hyundai i inne
UMÓW WIZYTĘ

Białowieska 6, Warszawa

Dzień dobry Panu,

Proponujemy na początek wyjąc przekaźnik dodatkowo zamontowany i sprawdzić czy ten objaw będzie dalej występował.

Jeśli tak to prawdopodobnie jest jakiś problem związany z masą lub niestety inny wymagający sprawdzenia całego układu.

Po sprawdzeniu prosimy o informacje czy to pomogło czy niestety nie. Wtedy spróbujemy coś zaradzić, ale objaw jest mocno nietypowy i może wymagać pozostawieniu samochodu na dłużej bez jednoznacznego określenia czasu niezbędnego do postawienia właściwej diagnozy.

Pozdrawiamy serdecznie,
Serwis Ballaun.

Auto Kaliska
UMÓW WIZYTĘ

ul. Kaliska 13, Warszawa

Proszę wykonać skanowanie wszystkich kalkulatorów auta. Prawdopodobnie w BSI będzie błąd który wskaże kierunek dalszej diagnostyki.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Wyszukaj warsztat