POWRÓT

Woda dostaje się do kabiny w z 2 miejsc

Witam
Mianowicie: woda wlewa mi się do środka od strony pasażera. Wykładziny całe przemoczone, kieszeń w drzwiach do połowy mokra. Postanowiłam więc zdemontować listwy progowe, fotel, mocowanie pasów i odciagnełam wykładzinę. Zaczęłam polewać prawy odcinek przedniej szyby (od strony pas.), woda zaczęła się lać mniej więcej po wylaniu 2 l wody z progu. Udrożniłam odpływy na dole w progach, podszybie oczyściłam i nic to nie dało. (Nadkole jeszcze nie było odkręcane)
Po chwilach bezsilności i przeglądaniu tysięcy stron na forum, postanowiłam także przyglądnąć się drzwiom o strony pasażera. Po polaniu szyby od zewnątrz woda lała się spod plastików, a nie z dolnej uszczelki. Zdjęłam boczek drzwi. Ukazała się biała mata z przecięciem na dole (która najprawdopodobniej przepuszczała wodę). Zamknęłam drzwi (z odkręconymi plastikami), od zewnątrz polewałam szybę i woda przedostawała się spod spodu nadal, po uszczelce która jest w środku samochodu, a następnie dziurkami (pod kablami) w próg i z progu na wygłuszenie.
1 problem: Czego brakuje w drzwiach, że woda leci z każdej możliwej strony spod plastików? Pomijam, że biała mata jest do wymiany z powodu przecięcia
2 problem: Skąd powinna i nie powinna wylewać się woda, kiedy pada deszcz na przednią szybę? Jakie powinna mieć ujście pod maską?

Aktualizacja 1
Odpływy nie zostały sprawdzone, gdzie je znaleźć?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Auto Kaliska

ul. Kaliska 13, Warszawa

W podszybiu są odpływy, sprawdziłaś ich drożność ?

Auto Kaliska

ul. Kaliska 13, Warszawa

W podszybiu (oczywiście po zdjęciu wycieraczek i plastikowej maskownicy) po lewej i prawej stronie.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Darmowa porada mechanika