POWRÓT

wibracje auta (nieregularne)

Dzień dobry,

Jadąc nie ważne przy jakiej prędkości samochód czasami dostaje dziwnych wibracji. Po jakimś czasie przestaje by znowu zacząć wibrować. Myślałem że to problem z hamulcami na tylnym kole i ręcznego ale po naprawie w warsztacie problem nie ustał. Wyważenie koła tudzież uszkodzone opony bym wykluczył gdyż problem występował i na zimówkach i po zmianie na letnie z wyważeniem. Poza tym jak pisałem wcześniej problem występuje nieregularnie. Łożysko także bym wykluczył, gdyż wiem jak słychać uszkodzone łożysko gdyż problem taki już miałem w innym aucie (Seicento).
Mam wrażenie jednak, że problem dochodzi z tylnego koła. Ale może się mylę. Ma ktoś pomysł co może być przyczyną? Najdziwniejsza jest ta nieregularność występowania wibracji, a więc i trudność w diagnozie przyczyny. Może ktoś z Was spotkał się już z takim problemem?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
DarGUM Dariusz Cichocki

Stęszewska, 1, Czempiń

Witam , ja miałem podobne objawy. Okazało się ze winowajcą było sprzęgło. Przy ruszaniu i schodzeniu z obrotów następnie przyspieszenie auto wpadało w ogromy rezonans. Wymieniłem sprzęgło i jest spokój. Okazało się ze sprzęgło było tam od nowości , a wymianę przeprowadzono po 200k km.

Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ

Przechodnia 14, Węgrów

A ja bym się jednak uczepił tego łożyska. Warto zrobić pomiar bicia piasty.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.