POWRÓT

Hyundai i30 1.6 CRDI 2007

wibracje auta (nieregularne)

Dzień dobry,

Jadąc nie ważne przy jakiej prędkości samochód czasami dostaje dziwnych wibracji. Po jakimś czasie przestaje by znowu zacząć wibrować. Myślałem że to problem z hamulcami na tylnym kole i ręcznego ale po naprawie w warsztacie problem nie ustał. Wyważenie koła tudzież uszkodzone opony bym wykluczył gdyż problem występował i na zimówkach i po zmianie na letnie z wyważeniem. Poza tym jak pisałem wcześniej problem występuje nieregularnie. Łożysko także bym wykluczył, gdyż wiem jak słychać uszkodzone łożysko gdyż problem taki już miałem w innym aucie (Seicento).
Mam wrażenie jednak, że problem dochodzi z tylnego koła. Ale może się mylę. Ma ktoś pomysł co może być przyczyną? Najdziwniejsza jest ta nieregularność występowania wibracji, a więc i trudność w diagnozie przyczyny. Może ktoś z Was spotkał się już z takim problemem?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
DarGUM Dariusz Cichocki
DAREK | DarGUM Dariusz Cichocki

Stęszewska, 1, Czempiń

Witam , ja miałem podobne objawy. Okazało się ze winowajcą było sprzęgło. Przy ruszaniu i schodzeniu z obrotów następnie przyspieszenie auto wpadało w ogromy rezonans. Wymieniłem sprzęgło i jest spokój. Okazało się ze sprzęgło było tam od nowości , a wymianę przeprowadzono po 200k km.

Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ
Igor | Redneck serwis samochodów amerykańskich

Przechodnia 14, Węgrów

A ja bym się jednak uczepił tego łożyska. Warto zrobić pomiar bicia piasty.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI

Darmowa porada mechanika