POWRÓT

Usterka układu silnika

Brak kodów usterek w diagnostyce komputerowej - objawy w czasie jazdy potrafi szarpnąć silnikiem, czasami zapali się czerwona dioda i wyświetli usterka układu silnika auto gaśnie po chwili dioda gaśnie znika komunikat auto jedzie dalej. Przy ruszaniu potrafi szarpnąć, auto gaśnie i nie daje się uruchomić, kręci normalnie. Po odczekaniu 30-40 minut zapala bez problemu. Wszystkie filtry, rozrząd, kompletne sprzęgło, olej nowe. Pozdrawiam.

Aktualizacja 1
Dziękuję za odpowiedź. Dodam jeszcze: wtryski zrobione i dwukrotnie były sprawdzane pracują prawidłowo. Po ostatnim komunikacie (wczoraj 17.07) usterka układu silnika - diagnostyka komputerowa nic nie wykazała, natomiast w menu testowym zegarów zapisało błąd E196.Pzdrawiam

Aktualizacja 2
Auto kilkukrotnie londowalo na diagnostyce komputerowej brak kodów zapisanych w sterowniku. Po ostatniej awarii (18.07) diagnostyka komputerowa - błąd. P0335. Warsztat wymiana czujnika położenia wału korbowego i wieńca magnetycznego - auto wchodzi do 1500 obrotów i gaśnie - wywala błąd czujnika wału. Pozdrawiam.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ

śródmiescie, Wałbrzych

Generalnie przy wyswietleniu info o usterce ukladu silnika ,powinny być zapisane kody w sterowniku silnika.Z tego co pan pisze przyczyn problemu moze być wiele.Moje sugestie to problem w układzie zasilania paliwem.Moze podwieszające sie wtryskiwacz/wtryskiwacze,lejący wtryskiwacz,,wadliwy czujnik położenia wału korbowego,problem w instalacji,zawór odmierzania paliwa,zawór wysokiego cisnienia przy pompie.

Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ

F. Philipsa 8, Piła

witam , proszę zacząć od podpięcia auta pod komputer , nie chodzi tu o menu testowe , tylko o błędy zapisane w sterowniku silnika , inaczej to wróżenie z fusów

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ

ul. Bokserska 9, Warszawa

Może nie chodzi o sam czujnik . Należy sprawdzić dokładnie również instalację do czyjnika


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.