POWRÓT

Usterka Kompresora klimatyzacji

Witam. Ostatnio dochodził mnie dziwny hałas z okolic kompresora klimatyzacji. Znajomy stwierdził ,że padł kompresor, a inny pan zdalnie stwierdził, że może być nieszczelność i ten hałas to tłoczki kompresora. Po kilku takich dziwnych uruchomienia silnika (z hałasem) wszystko ucichło. Jeżdże normalnie autem i gdyt załączam klimatyzacje to czuć zimne powietrze. Wiatrak jednak nie wchodzi w 2 bieg. Czy jest jakaś szansa że nie będę ponosił wielkich kosztów naprawy i co w takim razie sprawdzić aby nie wymieniać wszystkich elementów układu klimatyzacji? Powiedziano mi również, że sama wymiana kompresora nie pomoże, że trzeba wymienić pozostałe elementy - osuszacz, parownik, przewody ... a może wystarczy wymienić sprzęgło kompresora? Jak podejść do tematu?

Aktualizacja 1
Klimatyzacja jest używana cały czas... nawet zimą. Przy oprzełączaniu nawiewu na szybę przednią załącza się z automatu. Wymiana płynu była 2 lata temu. Znajomy ustawił suszarkę i włączył nadmuch gorący na czujnik temperatury - pokazywało ok 30 stopni i wiatrak nie przyśpieszył.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ

Przechodnia 14, Węgrów

Kompresor mógł się po prostu zastać przez nieużywanie zimą... normalna rzecz. Bardzo często po takim czasie stoi sprzęgło cewki klimatyzacji. Wiatrak nie wchodzi w drugi bieg, ale czy wtedy też się przegrzewa? Może po prostu nie dostaje jeszcze sygnału do włączenia drugiego biegu.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.