POWRÓT

Skoda Octavia Kombi Tour 1,6 MPI + LPG - rok 2011

Usterka Kompresora klimatyzacji

Witam. Ostatnio dochodził mnie dziwny hałas z okolic kompresora klimatyzacji. Znajomy stwierdził ,że padł kompresor, a inny pan zdalnie stwierdził, że może być nieszczelność i ten hałas to tłoczki kompresora. Po kilku takich dziwnych uruchomienia silnika (z hałasem) wszystko ucichło. Jeżdże normalnie autem i gdyt załączam klimatyzacje to czuć zimne powietrze. Wiatrak jednak nie wchodzi w 2 bieg. Czy jest jakaś szansa że nie będę ponosił wielkich kosztów naprawy i co w takim razie sprawdzić aby nie wymieniać wszystkich elementów układu klimatyzacji? Powiedziano mi również, że sama wymiana kompresora nie pomoże, że trzeba wymienić pozostałe elementy - osuszacz, parownik, przewody ... a może wystarczy wymienić sprzęgło kompresora? Jak podejść do tematu?

Aktualizacja 1
Klimatyzacja jest używana cały czas... nawet zimą. Przy oprzełączaniu nawiewu na szybę przednią załącza się z automatu. Wymiana płynu była 2 lata temu. Znajomy ustawił suszarkę i włączył nadmuch gorący na czujnik temperatury - pokazywało ok 30 stopni i wiatrak nie przyśpieszył.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ
Igor | Redneck serwis samochodów amerykańskich

Przechodnia 14, Węgrów

Kompresor mógł się po prostu zastać przez nieużywanie zimą... normalna rzecz. Bardzo często po takim czasie stoi sprzęgło cewki klimatyzacji. Wiatrak nie wchodzi w drugi bieg, ale czy wtedy też się przegrzewa? Może po prostu nie dostaje jeszcze sygnału do włączenia drugiego biegu.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI