POWRÓT

Suzuki Swift 1.3 ddis 2007

Tryb awaryjny.

Mam Suzuki Swift 1.3 ddis 2007 rok.Problem polega na tym,że podczas rozpędzania auta,po przekroczeniu 3 tyś obr. zapala się kontrolka tryb awaryjny i występuje spadek mocy,auto osiąga max.110 km/h.Jaka może być tego przyczyna???Podobno jest jakiś zawór,który zalepia się nagarem i tu może być przyczyna,tylko nie wiem w którym miejscu on jest.Silnik jest dobrze zmasowany,przepływomierz ok.Z góry dziękuje za informacje.

Aktualizacja 1
Auto było w dwóch różnych warsztatach podpinane pod komputer i zero błędów.Problem z trybem awaryjnym nie zawsze występuje po przekroczeniu 3 tyś obrotów.Auto jest dużo jeżdzone w ruchu miejskim na kilku kilometrowych odcinkach,fachowcy, którzy go podpinali pod komputer sugerują, że może, to być wina nagaru w układzie dolotowym.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ
Andrzej | Mobilna autodiagnostyka komputerowa

śródmiescie, Wałbrzych

Pierwsza sprawa ,nalezy podpiąc tester diagnostyczny i sprawdzic parametry czyli dane bieżące urządzen ,Zawor o którym mowa to zawór EGR /zawor recyrkulacji spalin/.Tester wyrzuci kody potwierdzi lub zaprzeczy czy to EGR.Spadek mocy jest to naturalny objaw jak auto wejdzie w tryb awaryjny ,a tak sie prawdopodobnie dzieje.Nalezy rowniez wymienic filtr paliwa/moze byc mocno zapchany/.Tester bez problemu wskaże przyczynę.

FPHU Sabina Luzeńczyk
FPHU Sabina Luzeńczyk | FPHU Sabina Luzeńczyk

Czechosłowacka 38, Łódź

Tak to może być EGR ale równie dobrze DPF ,FAP lub turbosprężarka bez diagnozy to wróżenie z fusów.

AUTO-BACHUS
Kamil | AUTO-BACHUS

Jana Sobieskiego 12, Józefów

Najpierw tester diagnostyczny a potem wróżenie z fusów. W przypadku błędów związanych z zaworem EGR, przepływomierzem lub turbo należy sprawdzić parametry pracy silnika pod kątem przepływu masy powietrza. W przypadku błędów związanych z układem paliwowym zaczynają się schodki, lecz najlepiej zacząć od najtańszych rzeczy typu filtr paliwa.

Pozdrawiam

AUTO SERWIS SARNA
Kuba | AUTO SERWIS SARNA

UL.WOJSKA POLSKIEGO 48A, ORZESZE

Ďiagnostyka komputerowa prawdę Ci powie.

Serwis Samochodowy Krzysztof Lasoń
Serwis Samochodowy Krzysztof Lasoń | Serwis Samochodowy Krzysztof Lasoń

Aleja Kołłątaja 97, Będzin

Nie da się nakierować na problem bez diagnostyki komputerowej. Sterownik z pewnością zapisał w pamięci błąd z układu, który jest problematyczny,


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI