POWRÓT

terkotanie chyba skrzynia, bieg drugi i czwarty

Dzień dobry. Nowiutkie auto, przejechane ~600km. Zauważyłem, że gdy przejadę kilkanaście kilometrów (auto ciepłe) gdy wrzucam dwójkę lub czwórkę słychać leciutkie terkotanie (chyba w skrzyni biegów). Terkotanie występuje tylko wtedy gdy mam nogę na gazie. Po odjęciu gazu idealna cisza. Pozostałe biegi cisza, gdy auto zimne na każdym biegu cisza. Czyżby to była wada skrzyni, czy coś innego może dawać taki objaw? Auto na gwarancji, ale zanim ewentualnie uderzę do ASO chciałem zaciągnąć języka.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ

śródmiescie, Wałbrzych

Nie ma sie co zastanawiać,trzeba od razu do serwisu,to nie pana zadna wina,muszą usunąć usterke bez zadnego tłumaczenia z pana strony

Auto Serwis  F.H.U Marcin Płaczek

Wodzisławska 191, żory

Witam jeśli te terkotanie występuje tylko przy dodawanie gazu i czy również jest taki odgłos przy skręcie może być również wada przegubu wewnętrznego od strony skrzyni?! Aczkolwiek proszę też zwrócić uwagę jak biegi wchodzą czy lekko czy ciężko i sprawdzić stan oleju bo były przypadki niedoboru oleju w skrzyni ? W razie wątpliwości proszę podjechać do nas.Ale bez żadnych wątpliwości samochód jest na gwarancji to przyczyna usunięcia usterki leży po stronie serwisu.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.