POWRÓT

Hyundai Getz 1,1 2008 r.

szarpie autem przy zmianie biegów

W Hyundai Getzie benzyna/ LPG przy każdej zmianie biegów nawet na wysokich obrotach szarpie przez kilka sekund samochodem i wówczas coś tłucze pod spodem. Potem wszystko wraca do normy. Lampka chek żółta czasami się zapali i albo po chwili gaśnie albo pali się cały czas nawet w następnych dniach. Gdy zmieniałem biegi to wchodziłem na luz i przygazowywałem aby sprawdzić, czy silnik nie przerywa. pracuje ok. Na benzynie przy zmianie biegów też szarpie autem ale mniej. Auto miało wymieniane sprzęgło przy przebiegu 30 tys km. Samochód rocz. 2008, 115 tys km.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Auto-Stan Tychy
Fabian | Auto-Stan Tychy

Łęgowa 11, Tychy

W tym przypadku diagnozowanie bez samochodu niema większego sensu jednak warto zwrócić uwagę na to kiedy ostatnio były wymieniane świece zapłonowe. Objawy o zapalającej się kontrolce i szarpaniu mogą być spowodowane zużyciem świec zapłonowych i w konsekwencji wypadaniem zapłonu. Jednak zanim cokolwiek zaczniesz wymieniać lepiej podjedź do zaufanego warsztatu po dokładną diagnozę bo jak już pisałem nie widząc pacjenta można tylko snuć domysły.

Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ
Andrzej | Mobilna autodiagnostyka komputerowa

śródmiescie, Wałbrzych

Najpierw diagnostyka komputerowa zeby potwierdzic lub zaprzeczyc błedy elektroniczne.Jezeli chech sie zapala to kody będą zapisane.Trzeba zrobic jazde próbną z testerem diagnostycznym i poobserwować prace podejrżanych urządzen.Jeżel nic nie wykaze,to szukamy usterek mechanicznych

BMW Electronic Car Specialist
ECS AUTO Szczecin | BMW Electronic Car Specialist

ul.Dembowskiego 22, Szczecin

Podłączenie pojazdu pod komputer da odpowiedz na zadanie pytanie .


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI