POWRÓT

Stuk w podwoziu podczas cofania skrecając w prawo

Cofając ze skrętem w prawo następuje ,,tępy" (nie metaliczny) jednorazowy stuk w podwoziu. Ponowny wjazd do garażu i powtórka manewru-usterka nie występuje. Również nie występuje cofając ze skretem w lewo, oraz po dłuższej jeździe w deszczu i wyjeździe następnego dnia. Diagnostyka na 2 stacjach kontroli pojazdów wykazała tylko b.dobry stan zawieszenia.
Renomowany warsztat zalecił i wykonał naprawę przez wymianę obustronną poduszek i łożysk amortyzatorów przednich. Efekt zerowy, a poniesione koszty. Pozostał strach wyjeżdżając tym autem w ładną pogodę. Proszę o poradę.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
JAG
UMÓW WIZYTĘ

Portowa 45a, Kędzierzyn-Koźle

Witam,

Problem nie będzie na pewno łatwy do rozwiązania. Z opisu rozumiem, że dźwięk wydobywa się z części przedniej samochodu, skoro zostały wymienione łożyska w górnej części amortyzatora. Z uwagi na wiek i przebieg myślę, że można pominąć sprawy związane z przegubem, jedyne co mogłoby powodować wspomniany dźwięk to układ kierowniczy, lub zawieszenie (który rozumiem, że był sprawdzany na stacji diagnostycznej), chociaż nie można wcześniej wspomnianych rzeczy wykluczyć, jeżeli auto uderzyło mocniej w krawężnik, bądź wpadło do jakiś większej dziury. W tego typu usterce jest ciężko coś doradzić, ponieważ sprawdzało to kilka osób (diagnosta oraz warsztat) i każdy, zajmujący się takimi tematami musi sprawdzić to sam po swojemu. Z mojej strony mogę powiedzieć, że mógłbym sprawdzić auto i co według mnie ewentualnie będzie przyczyną takich objawów. Za brak postawionej diagnozy nie wezmę pieniędzy, tak samo jak za źle wykonaną pracę (w sensie, że jeżeli stwierdzę co to powoduje i po pracach problem nie minie, również zapłaty nie będę oczekiwał), jedynie pieniądze wezmę za usunięcie problemu. W chwili obecnej więcej nie pomogę, ponieważ jest to sprawa dosyć zagadkowa i na pewno trzeba jej poświęcić więcej czasu.

Pozdrawiam i przykro mi, że nie mogę więcej pomóc w tej chwili.
Grzegorz Mazurkiewicz


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Wyszukaj warsztat