POWRÓT

Sprzęgło ślizga

Witam. Mam takie pytanie. Alfa 159 1.9 8V. Około miesiąc temu podniosłem moc w swoim aucie w polecanym serwisie. Przejechałem już ok. 2000km i przez ten czas 3-4 razy zauważyłem ślizgnięcie sprzęgła na 5 biegu przy gwałtownym naciśnięciu gazu. Poza tym auto nie szarpie a na innych biegach ten problem się nie pojawia. Czasami podczas jazdy na 3-4 biegu słychać metaliczne szuranie, po wciśnięciu sprzęgła nie występuje. Stąd pytanie: czy powinienem się już nastawić w tej chwili na wymianę sprzęgła wraz z dwumasą czy mogę jeszcze chwilę pojeździć dopóki nie wystąpią częstsze objawy?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Spec Auto Service

ul. Rożena 1, Kraków

Wyczuwając poślizg sprzęgła powinien Pan wymienić sprzęgło na pewno, ale czy z dwumasą to jest do określenia po sprawdzeniu. Przy zwiększonej mocy spalenie sprzęgła jak ślizga jest dość natychmiastowe.

PNEUMASTER wulkanizacja mobilna, serwis opon TIR

Sikorskiego 11, Kraków

Witam. Tak to początek końca zwłaszcza, że dostało dodatkowy Nm.
Metaliczne szuranie to najczęściej dwumasa ale niekoniecznie, łożysko wyciskowe jak padnięte także lubi metalicznie poszurać. Może się okazać, że tylko ono jest zniszczone i nie wysprzęgla poprawnie. Niemniej wszystkie objawy wskazują na sprzęgło i dwumas.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Wyszukaj warsztat