POWRÓT

Spalanie podczas jazdy

Mam problem ze spalaniem benzyny silnik 1.4 citroen c3 rocznik 2007 wyświetla się że spala 15.6l/100km to chyba nie powinno tak być jaka jest przyczyna?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
CARMAX Auto Serwis
UMÓW WIZYTĘ

ul. Rolna 8, Kielce

Proszę podjechać do kogoś na sprawdzenie komputerem działania czujników w trakcie jazdy. Do sprawdzenia sonda lambda, map-sensor, czujnik temperatury płynu chłodzącego, czujnik powietrza dolotowego, Sonda analizuje skład mieszanki paliwowo powietrznej. Jak te czujniki przekłamują komputer to będą się dziać takie właśnie rzeczy a w efekcie końcowym przy takim spalaniu uszkodzi się katalizator.

AUTOLIN MOTO SERWIS
UMÓW WIZYTĘ

Pakosz 53, Kielce

Witamy
Pytanie czy wskazania z komputera są adekwatne do rzeczywistego spalania wyliczonego z przebiegu auta do ilości przejechanych kilometrów?
Może to być błędne wskazanie lub uśrednione przez komputer np. w cyklu miejskim na krótkich dystansach dość prawdopodobne w warunkach zimowych, po prostu może tyle spalić benzyny, mimo dość małego silnika. Sugerujemy przeprowadzić diagnostykę komputerową, która wykryje możliwe usterki np. sondy lambda mającej istotny wpływ na dawki paliwa.

Pozdrawiamy

Auto System Marcin Łocik
UMÓW WIZYTĘ

Górna 18, Kielce

Witam, przyczyn zbyt dużego spalania może być kilka czujników badających przepływ paliwa czy też temperatury zasysanego powietrza, wtryskiwacze itd. Dużo wyjaśni podpięcie pod komputer. Pozdrawiam

Redneck serwis samochodów amerykańskich

Przechodnia 14, Węgrów

Na 99% sonda albo czujnik temperatury, ale do zweryfikowania podczas diagnostyki


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Darmowa porada mechanika