POWRÓT

peugeot partner 1.6 benzyna z lpg 2016r.

silnik szarpie podczas przyspieszania

witam. posiadam peugeota partnera 1.6 benz. z gazem. podczas przyspieszania ( ok. 2000 obr. ) przez pewien moment auto szarpie. dzieje się to zarówno na gazie jak i na benzynie. zapala się czek i wyskakują następujące błędy: na jednym komputerze P000B i P2178 a na drugim zbyt wolna reakcja układu pozycjonowania wałka rozrządu zaworów wylotowych. wymieniłem czujnik wałka rozrządu i nic nie pomogło. Prosze o pomoc. Pozdrawiam.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ
Zbigniew | Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki

ul. Bokserska 9, Warszawa

Należy podłączyć dobry tester diagnostyczny i udać się do doświadczonego diagnosty. Ponadto należałoby sprawdzić wartości rzeczywiste (jazda z podpiętym testerem).

Auto Gaz Centrum
Sebastian | Auto Gaz Centrum

ul.Toruńska 30, Bydgoszcz

Wymienić świece zapłonowe ustawić przerwę na świecy na 0,6 powinno pomoc sprawdzić przy okazji czy nie przecieka olej uszczelką pod pokrywą zaworów

Auto-Serwis Stefan Zawadzki
Stefan | Auto-Serwis Stefan Zawadzki

Leszcze 58 (przy ul. Lotniczej), Łęczyca

Należy podpiąć dobry tester powinien wykazać przyczynę oraz jazda próba z kontrolą parametrów pracy silnika. moZawór elektromagnetyczny elementu nastawczego wałka rozrządu zaworów dolotowych oraz zawór elektromagnetyczny elementu nastawczego wałka rozrządu zaworów wylotowych są zamocowane na poszczególnych wałkach rozrządu i są sterowane hydraulicznie w celu zmiany kąta wałka rozrządu względem pozycji wału korbowego. Zawór elektromagnetyczny elementu nastawczego wałka rozrządu zaworów dolotowych oraz zawór elektromagnetyczny elementu nastawczego wałka rozrządu zaworów wylotowych są sterowane przez moduł sterujący silnika (ECM). Moduł ECM obciąża solenoidy zaworu elektromagnetycznego elementu nastawczego wałka rozrządu zaworów dolotowych oraz zaworu elektromagnetycznego elementu nastawczego wałka rozrządu zaworów wylotowych sygnałem o modulowanej szerokości impulsu. Zawór elektromagnetyczny elementu nastawczego wałka rozrządu zaworów dolotowych oraz zawór elektromagnetyczny elementu nastawczego wałka rozrządu zaworów wylotowych może regulować kąt wałka rozrządu zakresie maksymalnie 20°. Moduł ECM zwiększa szerokość impulsu w celu nasterowania żądanej charakterystyki wałka rozrządu.że być jakiś problem z rozrządem silnika lub zaworami które przestawiają wałki. Ale nie wiem jaki jest tam silnik jaki typ i model oraz brak danych porównawczych. Jak w okolicy Łęczycy to zapraszam. Stefan

Auto Elektronika Tomasz Doering
Tomasz | Auto Elektronika Tomasz Doering

ul. Żymierskiego 11, Świebodzin

Ja bym sprawdził układ zapłonowy - to znaczy świece i cewkę zapłonową. Wiem że cewka jest droga - ale AUTO PARTNER ma w swojej ofercie polskie cewki METEOR - założyłem już kilka sztuk i jak do tej pory brak reklamacji.

AUTO GAZ SERWIS Jakub Domański
kuba | AUTO GAZ SERWIS Jakub Domański

Górnicza 4a, Łęczyca

zapraszam do warsztatu postaram się pomoc.pozdrawiam

CARPEX SERWIS - MECHANIKA, BLACHARSTWO, LAKIERNICTWO
UMÓW WIZYTĘ
darek | CARPEX SERWIS - MECHANIKA, BLACHARSTWO, LAKIERNICTWO

Przyce 23, Warszawa

swiece modul podlaczyc komputer diagnostyka


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI