POWRÓT

Ford focus mk1 1.6 benzyna 2003

silnik spala olej

Witam. Od miesiąca mój Ford Focus zaczął brać dużej ilości oleju. Olej który zalałem jest to oryginalny ford 5W30 Synthetic. Po przejechaniu 8 tys. po wymianie nic nie ubyło. W połowie września wymieniłem świecie i przewody a także została wykasowana na zegarach ikona silnika. Często wypadający zapłon. Po tej wymianie jeżdżąc słyszę że auto nie pracuje tak jak wcześniej. Coś delikatnie słychać, silnik chodzi ok./obroty nie falują /moc jest/nie kopci/żadne kontrolki się nie palą. Zaniepokojony tym delikatnym dźwiękiem sprawdziłem olej i okazało się że musiałem dolać 1,7litra oleju. Co się dzieje? Po przejechaniu kolejnych 1000 km dolałem 0.6 oleju.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Senso Drive MECHANIKA
Piotr | Senso Drive MECHANIKA

Wrocław ul. Sarnia 16A, Wrocław

Witam. Prawdopodobnie uległy zużyciu pierścienie tłokowe . Przy wypadających zapłonach paliwo nie jest spalane w cylindrze wiec ścieka po ściance cylindra i tym samym spłukuje film olejowy ,którym są smarowane pierścienie tłokowe . Samochód nie kopci ponieważ jest sprawny katalizator . Należało by zacząć od sprawdzenia kompresji na cylindrach.
pzd.

Car Serwis Jan Igras Mechanika Samochodowa
Jan | Car Serwis Jan Igras Mechanika Samochodowa

Łąkowa 46, Bolesławiec

Sprawdzić kompresje na cylindrach ale jeżeli spala sam olej a ciśnienie będzie miał dobre czyli pierścienie olejowe są zapieczone.Wymiana kompletu razem z kompresyjnymi wyeliminuje problem

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ
Zbigniew | Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki

ul. Bokserska 9, Warszawa

Jeżeli paliła się kontrolka silnika, to jakiś był powód jej zapalenia się. Czy zostało to zdiagnozowane? Samo skasowanie błędu nie rozwiązuje problemu. Czy została usunięta przyczyna wypadającego zapłonu? 0.6l na 1000km mieści się w górnej granicy przyzwoitości.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI