POWRÓT

silnik nie odpala po nocnym postoju

Dzień dobry.
Może na wstępie:Andrzej, Koleos 2009 4x4 2.0 dci,150 KM. Automat.......i tu sie zaczynają schody.....
Pytanie moje...albo inaczej problem zaistniał samoistnie....
Sobota powrót do domu około 18-tej,zaparkowanie samochodu-koniec jazdy.
Poniedziałek 5 rano samochód nie zapalił....po 10 minutach prób akumulator padł,temperatura powietrza -11,pierwsza myśl złej jakości paliwo.
Przymusowy urlop i próba odpalenia auta po podładowaniu akumulatora.Podgrzewanie(suszarką)przewodów oraz filtra paliwa nie dały efektu.
Demontaż filtra paliwa - paliwo płynne tak że wykluczyłem ten element jako przyczynę.
Montaż filtra,odpowietrzenie oraz pompowanie paliwa gruszką.Próba odpalenia.....dała efekt tylko taki że zapalił na raptem dwie sekundy i zgasł.
Do tej pory bez efektu.Zabiegi z mojej strony zakup nowego filtra paliwa wymiana,odpowietrzanie,ściągnięcie mechanika z clipem-brak jakichkolwiek błędów.Immo działa,ciśnienie na szynie jest i za każdym razem po start/stop rośnie.
Samochód posiadam od czerwca i nie było z nim żadnych problemów.
Co mogę wyeliminować jeszcze z mojego poziomu zanim się zdecyduję na ściągnięcie lawety i wizyty w warsztacie gdzie z góry zakładam że może to być kosztowna wizyta:(.
Wiem że przyczyn może być wiele ale po cichu liczę na intuicję fachowca.Może to być błahostka a mogą to być wtryski?bez jakichkolwiek wcześniejszych objawów?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
F.P.H."AKUAN  "Hurtownia Akumulatorów

ul.Bema 12, Bielsko-Biała

Zajmuje się akumulatorami i z tego co widzę akumulator "kręci" i to jest jego zadaniem ale jak już trochę minut był eksploatowany to należy go sprawdzić testerem i doładować . A usterka jak sam Pan wie jest innego typu (elektromechanik samochodowy).

Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ

śródmiescie, Wałbrzych

Jesli cisnienie na szynie jest,wszystko wskazuje na zablokowane wtryskiwacze.Wiele takich przypadków widziałem,diagnozuje takie przypadki na codzień.Czyszczenie wtryskiwaczy ,ustawienie dawek plus ultradzwięki ,to powinno pomóc.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Darmowa porada mechanika